Django - en to ca translation catalogue (731 entries)

en: 
    <p class="help">To install bookmarklets, drag the link to your bookmarks
    toolbar, or right-click the link and add it to your bookmarks. Now you can
    select the bookmarklet from any page in the site.  Note that some of these
    bookmarklets require you to be viewing the site from a computer designated
    as "internal" (talk to your system administrator if you aren't sure if
    your computer is "internal").</p>
ca: 
    <p class="help">Per tal d'instal·lar 'bookmarklets', arrosegueu l'enllaç
    a la vostra barra de marcadors, o feu click amb el botó dret a l'enllaç i
    afegiu-lo als marcadors.
    Ara podeu escollir el 'bookmarklet' des de qualsevol pàgina del lloc.
    Observeu que per a alguns d'aquests 'bookmarklets' cal que estigueu veient
    el lloc des d'un ordinador designat com a "intern" (parleu
    amb el vostre administrador de sistemes si no esteu segurs si el vostre ordinador és "intern").</p>

en:  By %(filter_title)s
ca: Per %(filter_title)s

en: "%s" is not a valid value for a primary key.
ca: "%s" no és un valor vàlid per a una clau primària.

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
ca[0]: %(count)s %(name)s s'ha modificat amb èxit.
ca[1]: %(count)s %(name)s s'han modificat amb èxit.

en: %(field_name)s must be unique for %(date_field)s %(lookup)s.
ca: El camp %(field_name)s ha de ser únic per a %(lookup)s %(date_field)s.

en: %(full_result_count)s total
ca: %(full_result_count)s en total

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
ca: Ja existeix %(model_name)s amb aquest %(field_label)s.

en: %(name)s object with primary key %(key)r does not exist.
ca: No existeix cap objecte %(name)s amb la clau primària %(key)r.

en: %(site_name)s comments
ca: comentaris de %(site_name)s

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
ca[0]: %(total_count)s seleccionat(s)
ca[1]: Tots %(total_count)s seleccionat(s)

en: %(value).1f billion | %(value).1f billion
ca[0]: %(value).1f bilió
ca[1]: %(value).1f bilions

en: %(value).1f million | %(value).1f million
ca[0]: %(value).1f milió
ca[1]: %(value).1f  milions

en: %(value).1f trillion | %(value).1f trillion
ca[0]: %(value).1f trilió
ca[1]: %(value).1f trilions

en: %s administration
ca: Administració de %s

en: %s does not appear to be a urlpattern object
ca: %s no sembla ser un objecte 'urlpattern'

en: 0 of %(cnt)s selected
ca: 0 de %(cnt)s seleccionats

en: 1 comment was successfully %(action)s. | %(count)s comments were successfully %(action)s.
ca[0]: 1 comentari ha estat %(action)s satisfactòriament.
ca[1]: %(count)s comentaris han estat %(action)s satisfactòriament.

en: 1 result | %(counter)s results
ca[0]: 1 resultat
ca[1]: %(counter)s resultats

en: <h3>By %s:</h3>
    <ul>
ca: <h3>Per %s:</h3>
    <ul>

en: A Coruna
ca: La Corunya

en: A user with that username already exists.
ca: Ja existeix un usuari amb aquest nom.

en: Aargau
ca: Argau

en: Action
ca: Acció

en: Action:
ca: Acció:

en: Add
ca: Afegir

en: Add %(name)s
ca: Afegir %(name)s

en: Add %s
ca: Afegir %s

en: Add Another
ca: Afegir-ne un altre

en: Add another %(verbose_name)s
ca: Afegir un/a altre/a %(verbose_name)s.

en: Added %(name)s "%(object)s".
ca: Afegit %(name)s "%(object)s"

en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: Albanian
ca: albanès

en: All
ca: Tots

en: All dates
ca: Totes les dates

en: An error occurred when transforming the geometry to the SRID of the geometry form field.
ca: S'ha produït un error en transformar la geometria al SRID del camp de geometria del formulari.

en: Any date
ca: Qualsevol data

en: App %r not found
ca: No s'ha pogut trobar l'aplicació %r

en: Appenzell Ausserrhoden
ca: Appenzell Ausser-Rhoden

en: Appenzell Innerrhoden
ca: Appenzell Inner-Rhoden

en: Approve
ca: Aprovar

en: Approve a comment
ca: Aprovar un comentari

en: Approve selected comments
ca: Aprovar els comentaris seleccionats

en: April
ca: abril

en: Arabic
ca: àrab

en: Aragon
ca: Aragó

en: Arava
ca: Àlaba

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
ca: Esteu segurs de voler esborrar els/les %(object_name)s "%(escaped_object)s"? S'esborraran els següents elements relacionats:

en: Are you sure you want to delete the selected %(object_name)s objects? All of the following objects and their related items will be deleted:
ca: Esteu segur de voler esborrar els/les %(object_name)s seleccionats? Tots aquests objectes i els seus elements relacionats s'esborraran:

en: Are you sure?
ca: N'esteu segur?

en: Argentinean Spanish
ca: castellà argentí

en: As above, but opens the admin page in a new window.
ca: Com abans, però obre la pàgina d'administració en una nova finestra.

en: Asturias
ca: Astúries

en: Aug.
ca: ago.

en: August
ca: agost

en: Avila
ca: Àvila

en: Baden-Wuerttemberg
ca: Baden-Württemberg

en: Baja California
ca: Baixa Califòrnia

en: Baja California Sur
ca: Baixa Califòrnia Sud

en: Balearic Islands
ca: Illes Balears

en: Banska Bystrica region
ca: Regió de Banska Bystrica

en: Basel-Land
ca: Basilea-Land

en: Basel-Stadt
ca: Basilea-Ciutat

en: Basque
ca: euskera

en: Basque Country
ca: Euskadi

en: Bavaria
ca: Baviera

en: Bengali
ca: bengalí

en: Berlin
ca: Berlín

en: Berne
ca: Berna

en: Big (8 byte) integer
ca: Enter gran (8 bytes)

en: Bizkaia
ca: Biscaia

en: Bookmarklets
ca: 'Bookmarklets'

en: Boolean (Either True or False)
ca: Booleà (Cert o Fals)

en: Boolean (Either True, False or None)
ca: Booleà (Cert, Fals o Cap ('None'))

en: Bosnian
ca: bosnià

en: Bratislava region
ca: Regió de Bratislava

en: Brazilian Portuguese
ca: portuguès de brasil

en: British English
ca: anglès britànic

en: Bulgarian
ca: búlgar

en: Caceres
ca: Càceres

en: Cadiz
ca: Cadis

en: Canary Islands
ca: Canàries

en: Cantabria
ca: Cantàbria

en: Carlsbad Region
ca: Regió Carlsbad

en: Castello
ca: Castelló

en: Castile and Leon
ca: Castella i Lleó

en: Castile-La Mancha
ca: Castella-La Mancha

en: Catalan
ca: català

en: Catalonia
ca: Catalunya

en: Central Bohemian Region
ca: Regió Bohèmia Central

en: Central Scotland
ca: Escòcia central

en: Change
ca: Modificar

en: Change %s
ca: Modificar %s

en: Change history: %s
ca: Modificar històric: %s

en: Change my password
ca: Canviar la meva contrasenya:

en: Change password
ca: Canviar contrasenya

en: Change password: %s
ca: Canviar contrasenya: %s

en: Change:
ca: Modificar:

en: Changed %(list)s for %(name)s "%(object)s".
ca: Modificat %(list)s per a %(name)s "%(object)s".

en: Changed %s.
ca: Modificat %s.

en: Check this box if the comment is inappropriate. A "This comment has been removed" message will be displayed instead.
ca: Marqueu aquesta casella si el comentari no és apropiat. En lloc seu es mostrarà "Aquest comentari ha estat eliminat"

en: Clear selection
ca: Netejar la selecció

en: Click here to select the objects across all pages
ca: Feu clic aquí per seleccionar els objectes a totes les pàgines

en: Co-ordination numbers are not allowed.
ca: No es permeten números de coordinació.

en: Comma-separated integers
ca: Enters separats per comes

en: Comment
ca: Comentari

en: Confirm password:
ca: Confirmar contrasenya:

en: Content
ca: Contingut

en: Cordoba
ca: Còrdova

en: Croatian
ca: croat

en: Cuenca
ca: Conca

en: Currently:
ca: Actualment:

en: Czech
ca: txec

en: DATETIME_FORMAT
ca: j \de F \de Y, H:i

en: DATE_FORMAT
ca: j \de F \de Y

en: Danish
ca: danès

en: Database error
ca: Error de base de dades

en: Date (with time)
ca: Data (amb hora)

en: Date (without time)
ca: Data (sense hora)

en: Date/time
ca: Data/hora

en: Date:
ca: Data:

en: Dec.
ca: des.

en: December
ca: desembre

en: Decimal number
ca: Número decimal

en: Delete
ca: Eliminar

en: Delete multiple objects
ca: Eliminar múltiples objectes

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
ca: Eliminar els %(verbose_name_plural)s seleccionats

en: Delete?
ca: Eliminar?

en: Deleted %(name)s "%(object)s".
ca: Eliminat %(name)s "%(object)s".

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
ca: Eliminar el/la %(object_name)s '%(escaped_object)s' provocaria l'eliminació d'objectes relacionats, però el vostre compte no te permisos per esborrar els tipus d'objecte següents:

en: Deleting the %(object_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
ca: Eliminar el/la %(object_name)s provocaria l'eliminació d'objectes relacionats, però el vostre compte no te permisos per esborrar els tipus d'objecte següents:

en: Designates that this user has all permissions without explicitly assigning them.
ca: Designa que aquest usuari té tots els permisos sense assignar-los explícitament.

en: Designates whether the user can log into this admin site.
ca: Designa si l'usuari pot entrar al lloc administratiu.

en: Designates whether this user should be treated as active. Unselect this instead of deleting accounts.
ca: Designa si aquest usuari ha de ser tractat com a actiu. Deseleccioneu-ho enlloc d'esborrar comptes d'usuari.

en: Distrito Federal
ca: Districte Federal

en: Django administration
ca: Administració de Django

en: Django site admin
ca: Lloc administratiu de Django

en: Documentation
ca: Documentació

en: Documentation bookmarklets
ca: 'Bookmarklets' de documentació

en: Documentation for this page
ca: Documentació d'aquesta pàgina

en: Dutch
ca: holandès

en: E-mail
ca: Correu electrònic

en: E-mail address
ca: Adreça de correu electrònic

en: E-mail address:
ca: Adreça de correu electrònic:

en: Eastern Cape
ca: Cap Oriental

en: Edit this object (current window)
ca: Editar aquest objecte (finestra actual)

en: Edit this object (new window)
ca: Editar aquest objecte (nova finestra)

en: Email address
ca: Adreça de correu electrònic

en: England
ca: Anglaterra

en: English
ca: anglès

en: Ensure that there are no more than %s decimal places.
ca: Assegureu-vos que no hi ha més de %s decimals.

en: Ensure that there are no more than %s digits before the decimal point.
ca: Assegureu-vos que no hi ha més de %s dígits decimals.

en: Ensure that there are no more than %s digits in total.
ca: Assegureu-vos que no hi ha més de %s dígits en total.

en: Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
ca: Assegureu-vos que el valor té com a màxim %(max)d caràcters (en té %(length)d).

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
ca: Assegureu-vos que el valor tingui com a mínim %(limit_value)d caràcters (en té %(show_value)d).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
ca: Assegureu-vos que el valor tingui com a màxim %(limit_value)d caràcters (en té %(show_value)d).

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
ca: Assegureu-vos que el valor sigui %(limit_value)s (és %(show_value)s).

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
ca: Assegureu-vos que aquest valor sigui més gran o igual que %(limit_value)s.

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
ca: Assegureu-vos que aquest valor sigui menor o igual que %(limit_value)s.

en: Enter a 4 digit post code.
ca: Introduïu un codi postal de 4 dígits.

en: Enter a Swedish postal code in the format XXXXX.
ca: Introduïu un codi postal suec en el format XXXXX.

en: Enter a U.S. state or territory.
ca: Introduïu un estat o territori dels E.U.A.

en: Enter a birth number in the format XXXXXX/XXXX or XXXXXXXXXX.
ca: Introduïu un número de naixement en el format XXXXXX/XXXX o XXXXXXXXXX.

en: Enter a list of values.
ca: Introduïu una llista de valors.

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
ca: Introduïu una contrasenya per l'usuari <strong>%(username)s</strong>

en: Enter a number.
ca: Introduïu un número.

en: Enter a postal code in the format NNNN or ANNNNAAA.
ca: Introduïu un codi postal en el format NNNN o ANNNNAAA.

en: Enter a postal code in the format XX-XXX.
ca: Introduïu un codi postal en el format XX-XXX.

en: Enter a postal code in the format XXX XXX.
ca: Introduïu un codi postal en el format XXX XXX.

en: Enter a postal code in the format XXXXX or XXX XX.
ca: Introduïu un codi postal en el format XXXXX o XXX XX.

en: Enter a postal code in the format XXXXXXX or XXX-XXXX.
ca: Introduïu un codi postal en el format XXXXXXX o XX-XXXX.

en: Enter a tax number field (NIP) in the format XXX-XXX-XX-XX or XX-XX-XXX-XXX.
ca: Introduïu un número NIP en el format XXX-XXX-XX-XX o XX-XX-XXX-XXX.

en: Enter a valid 'slug' consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
ca: Introduïu un 'slug' vàlid, consistent en lletres, números, guions o guions baixos.

en: Enter a valid Austrian Social Security Number in XXXX XXXXXX format.
ca: Introduïu un número vàlid de la Seguretat Social Austríaca en el format XXXX XXXXXX.

en: Enter a valid CI number in X.XXX.XXX-X,XXXXXXX-X or XXXXXXXX format.
ca: Introduïu un número CI vàlid en el format X.XXX.XXX-X,XXXXXXX-X o XXXXXXXX.

en: Enter a valid CI number.
ca: Introduïu un número CI vàlid.

en: Enter a valid CIF.
ca: Introduïu un CIF vàlid.

en: Enter a valid CNP.
ca: Introduïu un CNP vàlid.

en: Enter a valid CUIT in XX-XXXXXXXX-X or XXXXXXXXXXXX format.
ca: Introduïu un número CUIT vàlid en el format XX-XXXXXXXX-X o XXXXXXXXXXXX.

en: Enter a valid Canadian Social Insurance number in XXX-XXX-XXX format.
ca: Introduïu un número vàlid de la Seguretat Social de Canadà en el format XXX-XXX-XXX.

en: Enter a valid Chilean RUT.
ca: Introduïu un RUT Xilè vàlid.

en: Enter a valid Chilean RUT. The format is XX.XXX.XXX-X.
ca: Introduïu un RUT Xilè vàlid. El format és XX.XXX.XXX-X

en: Enter a valid Finnish social security number.
ca: Introduïu un número vàlid de la seguretat social finlandesa.

en: Enter a valid German identity card number in XXXXXXXXXXX-XXXXXXX-XXXXXXX-X format.
ca: Introduïu un número vàlid de tarjeta d'identificació alemanya en el format XXXXXXXXXXX-XXXXXXX-XXXXXXX-X.

en: Enter a valid IBAN in ROXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX format
ca: Introduïu un IBAN vàlid en el format ROXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX.

en: Enter a valid IC number.
ca: Introduïu un número de IC vàlid.

en: Enter a valid IPv4 address.
ca: Introduïu una adreça IPv4 vàlida.

en: Enter a valid Icelandic identification number. The format is XXXXXX-XXXX.
ca: Introduïu un número vàlid d'identificació d'Islàndia. El format és XXXXXX-XXXX.

en: Enter a valid Kuwaiti Civil ID number
ca: Introduïu un número d'Identitat Kuwaitià vàlid

en: Enter a valid NIK/KTP number
ca: Introduïu un número NIK/KTP vàlid.

en: Enter a valid Norwegian social security number.
ca: Introduïu un número de la seguretat social Noruega vàlid.

en: Enter a valid SoFi number
ca: Introduïu un número SoFi vàlid.

en: Enter a valid Social Security number.
ca: Introduïu un número valid de la Seguretat Social.

en: Enter a valid South African ID number
ca: Introduïu un número d'Identitat Sud Africà vàlid

en: Enter a valid South African postal code
ca: Introduïu un codi postal Sud Africà vàlid.

en: Enter a valid Swedish organisation number.
ca: Introduïu un número d'organització Sueca vàlid.

en: Enter a valid Swedish personal identity number.
ca: Introduïu un número d'identitat personal suec vàlid.

en: Enter a valid Swiss identity or passport card number in X1234567<0 or 1234567890 format.
ca: Introduïu un número d'identificació o de passaport Suïssos en els formats 1234567890 o X1234567<0.

en: Enter a valid U.S. Social Security number in XXX-XX-XXXX format.
ca: Introduïu un número vàlid de la Seguretat Social dels E.U.A. en el format XXX-XX-XXXX.

en: Enter a valid URL.
ca: Introduïu una URL vàlida.

en: Enter a valid VAT number.
ca: Introduïu un número d'IVA (VAT) vàlid.

en: Enter a valid birth number.
ca: Introduïu un número de naixement vàlid.

en: Enter a valid date in YYYY-MM-DD format.
ca: Introduïu una data vàlida en el forma AAAA-MM-DD.

en: Enter a valid date.
ca: Introduïu una data vàlida.

en: Enter a valid date/time in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
ca: Introduïu un data/hora vàlida en format YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]].

en: Enter a valid date/time.
ca: Introduïu una data/hora vàlides.

en: Enter a valid e-mail address.
ca: Introduïu una adreça de correu vàlida.

en: Enter a valid phone number
ca: Introduïu un número de telèfon vàlid.

en: Enter a valid phone number in one of the formats 6XXXXXXXX, 8XXXXXXXX or 9XXXXXXXX.
ca: Introduïu un número de telèfon vàlid en un dels formats 6XXXXXXXX, 8XXXXXXXX o 9XXXXXXXX.

en: Enter a valid post code
ca: Introduïu un codi postal vàlid.

en: Enter a valid postal code
ca: Introduïu un codi postal vàlid.

en: Enter a valid postal code in the format XXXXXX
ca: Introduïu un codi postal vàlid en el format XXXXXX.

en: Enter a valid postal code in the range and format 01XXX - 52XXX.
ca: Introduïu un codi postal en rang i format 01XXX - 52XXX.

en: Enter a valid postcode.
ca: Introduïu un codi postal vàlid.

en: Enter a valid time in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
ca: Introduïu una hora vàlida en el format HH:MM[:ss[.uuuuuu]].

en: Enter a valid time.
ca: Introduïu una hora vàlida.

en: Enter a valid value.
ca: Introduïu un valor vàlid.

en: Enter a valid vehicle license plate number
ca: Introduïu un número de matrícula vàlid.

en: Enter a valid zip code.
ca: Introduïu un codi zip vàlid.

en: Enter a whole number.
ca: Introduïu un número sencer.

en: Enter a zip code in the format XXXX-XXX.
ca: Introduïu un codi postal en el format XXXX-XXX.

en: Enter a zip code in the format XXXX.
ca: Introduïu un codi zip en el format XXXX.

en: Enter a zip code in the format XXXXX or XXXXX-XXXX.
ca: Introduïu un codi postal en el format XXXXX o XXXXX-XXXX.

en: Enter a zip code in the format XXXXX-XXX.
ca: Introduïu un codi zip en el format XXXXX-XXX.

en: Enter a zip code in the format XXXXX.
ca: Introduïu un codi zip en el format XXXXX.

en: Enter a zip code in the format XXXXXXX.
ca: Introduïu un codi postal en el format XXXXXXX.

en: Enter new password
ca: Introduïu la nova contrasenya

en: Enter only digits separated by commas.
ca: Introduïu només dígits separats per comes.

en: Enter the same password as above, for verification.
ca: Introduïu la mateixa contrasenya de dalt, per fer-ne la verificació.

en: Estado de México
ca: Estat de Mèxic

en: Estonian
ca: estonià

en: Example: '/about/contact/'. Make sure to have leading and trailing slashes.
ca: Exemple: '/about/contact/'. Assegureu-vos de posar les barres al principi i al final.

en: Example: 'flatpages/contact_page.html'. If this isn't provided, the system will use 'flatpages/default.html'.
ca: Exemple: 'flatpages/contact_page.html'. Si no es proporciona, el sistema utilitzarà 'flatpages/default.html'.

en: Feb.
ca: feb.

en: February
ca: febrer

en: Federal Government
ca: Govern Federal

en: Field of type: %(field_type)s
ca: Camp del tipus: %(field_type)s

en: Fields on %s objects
ca: Camps en objectes %s

en: File path
ca: Ruta del fitxer

en: Filter
ca: Filtre

en: Finnish
ca: finlandès

en: First, enter a username and password. Then, you'll be able to edit more user options.
ca: Primer, entreu un nom d'usuari i una contrasenya. Després podreu editar més opcions de l'usuari.

en: Flag
ca: Marcar

en: Flag selected comments
ca: Marcar els comentaris seleccionats

en: Flag this comment
ca: Marcar aquest comentari

en: Floating point number
ca: Número de coma flotant

en: Foral Community of Navarre
ca: Comunitat Foral de Navarra

en: Foreign Key (type determined by related field)
ca: Clau forana (tipus determinat pel camp relacionat)

en: Forgotten your password? Enter your e-mail address below, and we'll e-mail instructions for setting a new one.
ca: Heu oblidat la vostra contrasenya? Introduïu la vostra adreça de correu electrònic a sota, i us enviarem instruccions per canviar-la.

en: Free State
ca: Estat lliure

en: French
ca: francès

en: Fri
ca: dv.

en: Fribourg
ca: Friburg

en: Friday
ca: Divendres

en: Frisian
ca: frisi

en: Galicia
ca: Galícia

en: Galician
ca: gallec

en: Geneva
ca: Ginebra

en: Geometry collection
ca: Col·leció de geometria

en: Georgian
ca: georgià

en: German
ca: alemany

en: Go
ca: Anar

en: Greater Poland
ca: Polònia Major

en: Greek
ca: grec

en: Groups
ca: Grups

en: Guipuzkoa
ca: Guipúscoa

en: Hebrew
ca: hebreu

en: Hindi
ca: hindi

en: History
ca: Històric

en: Hold down "Control", or "Command" on a Mac, to select more than one.
ca: Premeu la tecla "Control", o "Command" en un Mac, per seleccionar més d'un valor.

en: Home
ca: Inici

en: Hradec Region
ca: Regió Hradec

en: Huesca
ca: Osca

en: Hungarian
ca: hongarès

en: IP address
ca: Adreça IP

en: Icelandic
ca: islandès

en: If this is checked, only logged-in users will be able to view the page.
ca: Si està marcat, només els usuaris registrats podran veure la pàgina.

en: If you enter anything in this field your comment will be treated as spam
ca: Si entreu qualsevol cosa en aquest camp el vostre comentari es tractarà com a spam

en: Important dates
ca: Dates importants

en: In addition to the permissions manually assigned, this user will also get all permissions granted to each group he/she is in.
ca: A més dels permisos assignats manualment, aquest usuari tindrà també els permisos dels grups dels que sigui membre.

en: Indonesian
ca: indonesi

en: Integer
ca: Enter

en: Invalid CNPJ number.
ca: Número CNPJ invàlid.

en: Invalid CPF number.
ca: Número CPF invàlid.

en: Invalid CUIT.
ca: CUIT invàlid.

en: Invalid checksum for CIF.
ca: Verificació del CIF invàlida.

en: Invalid checksum for NIE.
ca: Verificació del NIE invàlida.

en: Invalid checksum for NIF.
ca: Verificació del NIF invàlida.

en: Invalid checksum for bank account number.
ca: Verificació del número de compte bancari invàlida.

en: Invalid date: %s
ca: Data invàlida: %s

en: Invalid geometry type.
ca: Tipus de geometria invàlid.

en: Invalid geometry value.
ca: Valor de geometria invàlid.

en: Invalid optional parameter Gender, valid values are 'f' and 'm'
ca: El paràmetre opcional 'Gènere' és invàlid, els valors vàlids son 'f' i 'm'.

en: Irish
ca: irlandès

en: Italian
ca: italià

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
ca: Heu de seleccionar els elements per poder realitzar-hi accions. No heu seleccionat cap element.

en: Jaen
ca: Jaén

en: Jan.
ca: gen.

en: January
ca: gener

en: Japanese
ca: japonès

en: July
ca: juliol

en: Jumps to the admin page for pages that represent a single object.
ca: El porta a la pàgina d'administració de pàgines que representen un únic objecte.

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
ca: Us porta des de qualsevol pàgina a la documentació de la vista que la genera.

en: June
ca: juny

en: Kannada
ca: kannarès

en: Khmer
ca: khmer

en: Korean
ca: coreà

en: Kosice region
ca: Regió de Kosice

en: Latest comments on %(site_name)s
ca: Últims comentaris a %(site_name)s.

en: Latvian
ca: letó

en: Leon
ca: Lleó

en: Lesser Poland
ca: Polònia Menor

en: Liberec Region
ca: Regió Liberec

en: Line string
ca: Cadena de línies

en: Lithuanian
ca: lituà

en: Log in
ca: Iniciar sessió

en: Log in again
ca: Iniciar sessió de nou

en: Log out
ca: Finalitzar sessió

en: Logged out
ca: Sessió finalitzada

en: Looks like your browser isn't configured to accept cookies. Please enable cookies, reload this page, and try again.
ca: Sembla ser que el vostre navegador no està configurat per acceptar galetes ('cookies'). Si us plau, habiliteu les galetes, recarregueu aquesta pàgina i proveu-ho de nou.

en: Lookup
ca: Cercar

en: Lower Austria
ca: Àustria Inferior

en: Lower Saxony
ca: Baixa Saxònia

en: Lower Silesia
ca: Baixa Silèsia

en: Lucerne
ca: Lucerna

en: MONTH_DAY_FORMAT
ca: j \de F

en: Macedonian
ca: macedoni

en: Malaga
ca: Màlaga

en: Many-to-many relationship
ca: Inter-relació molts-a-molts

en: March
ca: març

en: May
ca: maig

en: Mecklenburg-Western Pomerania
ca: Mecklenburg-Pomerània Occidental

en: Metadata
ca: Metadades

en: Model %(model)s with pk %(pk)r does not exist.
ca: No existeix el model %(model)s amb la clau primària %(pk)r.

en: Model %(model_name)r not found in app %(app_label)r
ca: El model %(model_name)r no s'ha trobat a l'aplicació %(app_label)r

en: Models available in the %(name)s application.
ca: Models disponibles a l'aplicació %(name)s.

en: Mon
ca: dl.

en: Monday
ca: Dilluns

en: Mongolian
ca: mongol

en: Moravian-Silesian Region
ca: Regió Moràvia-Silesiana

en: Multi polygon
ca: Multi polígon

en: Multi-line string
ca: Cadena de multi-línies

en: Multi-point
ca: Multi-punt

en: Murcia
ca: Múrcia

en: My Actions
ca: Les meves accions

en: Name
ca: Nom

en: National Business Register Number (REGON) consists of 9 or 14 digits.
ca: El número nacional de registre de negocis (REGON) està compost de 9 o 14 dígits.

en: National Identification Number consists of 11 digits.
ca: El número d'identidicació nacional està compost de 11 digits.

en: Navarre
ca: Navarra

en: New password
ca: Contrasenya nova

en: New password confirmation
ca: Contrasenya nova confirmada

en: New password:
ca: Contrasenya nova:

en: Nitra region
ca: Regió de Nitra

en: No action selected.
ca: no heu seleccionat cap acció

en: No fields changed.
ca: Cap camp modificat.

en: No file was submitted.
ca: No s'ha enviat cap fitxer.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
ca: No s'ha enviat cap fitxer. Comproveu el tipus de codificació del formulari.

en: No geometry value provided.
ca: No s'ha indicat cap valor de geometria.

en: None
ca: cap

en: None available
ca: Cap disponible

en: North Rhine-Westphalia
ca: Renània del Nord-Westfàlia

en: North West
ca: Cap Oest

en: Northern Cape
ca: Cap Nord

en: Northern Ireland
ca: Irlanda del Nord

en: Norwegian
ca: noruec

en: Norwegian Bokmal
ca: noruec bokmal

en: Norwegian Nynorsk
ca: noruec nynorsk

en: Nov.
ca: nov.

en: November
ca: novembre

en: Oct.
ca: oct.

en: October
ca: octubre

en: Old password
ca: Contrasenya antiga

en: Olomouc Region
ca: Regió Olomouc

en: One-to-one relationship
ca: Inter-relació un-a-un

en: Order
ca: Ordre

en: Orkney Islands
ca: Illes Orkney

en: Page not found
ca: No s'ha pogut trobar la pàgina

en: Palencia
ca: Palència

en: Pardubice Region
ca: Regió Pardubice

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password (again)
ca: Contrasenya (de nou)

en: Password change
ca: Canvi de contrasenya

en: Password change successful
ca: Contrasenya canviada amb èxit

en: Password changed successfully.
ca: Contrasenya canviada amb èxit

en: Password confirmation
ca: Confirmació de contrasenya

en: Password reset
ca: Restablir contrasenya

en: Password reset complete
ca: Contrasenya restablerta

en: Password reset confirmation
ca: Confirmació de restabliment de contrasenya

en: Password reset on %s
ca: Restablir contrasenya en %s

en: Password reset successful
ca: Restabliment de contrasenya amb èxit

en: Password reset unsuccessful
ca: Restabliment de contrasenya fallat

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Past 7 days
ca: Últims 7 dies

en: Permissions
ca: Permisos

en: Persian
ca: persa

en: Personal info
ca: Informació personal

en: Phone number
ca: Número de telèfon

en: Phone numbers must be in 0X XX XX XX XX format.
ca: Els números de telèfon han de estar en el format 0X XX XX XX XX.

en: Phone numbers must be in XX-XXXX-XXXX format.
ca: El número de telèfon ha d'estar en el format XX-XXXX-XXXX.

en: Phone numbers must be in XXX-XXX-XXXX format.
ca: Els números de telèfon han d'estar en el format XXX-XXX-XXXX.

en: Phone numbers must be in XXXX-XXXXXX format.
ca: El número de telèfon ha d'estar en el format XXXX-XXXXXX.

en: Phone numbers must have 9 digits, or start by + or 00.
ca: Els números de telèfon han de tenir 9 dígits, o començar per + o 00.

en: Pilsen Region
ca: Regió Pilsen

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
ca: Si us plau, corregiu la dada duplicada per a %(field)s, la qual ha de ser única.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
ca: Si us plau, corregiu la dada duplicada per a %(field)s.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
ca: Si us plau, corregiu la dada duplicada per a %(field_name)s, la qual ha de ser única per a %(lookup)s en %(date_field)s.

en: Please correct the duplicate values below.
ca: Si us plau, corregiu els valors duplicats a sota.

en: Please correct the error below | Please correct the errors below
ca[0]: Si us plau, corregiu l'error mostrat a sota.
ca[1]: Si us plau, corregiu els errors mostrats a sota.

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
ca[0]: Si us plau, corregiu l'error mostrat a sota.
ca[1]: Si us plau, corregiu els errors mostrats a sota.

en: Please enter a correct username and password. Note that both fields are case-sensitive.
ca: Si us plau, introduïu un nom d'usuari i contrasenya vàlids. Tingueu en compte que tots dos camps son sensibles a majúscules i minúscules.

en: Please enter a valid NIF or NIE.
ca: Si us plau, introduïu un NIF o NIE vàlid.

en: Please enter a valid NIF, NIE, or CIF.
ca: Si us plau, introduïu un NIF, NIE o CIF vàlid.

en: Please enter a valid bank account number in format XXXX-XXXX-XX-XXXXXXXXXX.
ca: Introduïu un número de compte bancari vàlid en el format XXXX-XXXX-XX-XXXXXXXXXX.

en: Please enter valid %(self)s IDs. The value %(value)r is invalid. | Please enter valid %(self)s IDs. The values %(value)r are invalid.
ca[0]: Si us plau, introduïu els IDs de %(self)s vàlids. El valor %(value)r és invàlid.
ca[1]: Si us plau, introduïu IDs de %(self)s vàlids. Els valors %(value)r són invàlids.

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
ca: Si us plau, introduïu la vostra nova contrasenya dues vegades, per verificar que l'heu escrita correctament.

en: Please enter your old password, for security's sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
ca: Si us plau, introduïu la vostra contrasenya antiga, per seguretat, i tot seguit introduïu la vostra contrasenya nova dues vegades per verificar que l'heu escrita correctament.

en: Please go to the following page and choose a new password:
ca: Si us plau, aneu a la pàgina següent i escolliu una nova contrasenya:

en: Please log in again, because your session has expired.
ca: Si us plau, entreu de nou perquè la vostra sessió ha caducat.

en: Point
ca: Punt

en: Polish
ca: polonès

en: Polygon
ca: Polígon

en: Pomerania
ca: Pomerània

en: Portuguese
ca: portuguès

en: Post
ca: Publicar

en: Post your comment
ca: Enviar el seu comentari

en: Posted by %(user)s at %(date)s
    
    %(comment)s
    
    http://%(domain)s%(url)s
ca: Enviat per %(user)s el %(date)s
    
    %(comment)s
    
    http://%(domain)s%(url)s

en: Prague
ca: Praga

en: Presov region
ca: Regió de Presov

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Preview your comment
ca: Previsualitzar el vostre comentari

en: Principality of Asturias
ca: Principat d'Astúries

en: Really flag this comment?
ca: Realment voleu marcar aquest comentari?

en: Really make this comment public?
ca: Voleu realment fer públic aquest comentari?

en: Really remove this comment?
ca: Realment voleu eliminar aquest comentari?

en: Recent Actions
ca: Accions recents

en: Region of Murcia
ca: Regió de Múrcia

en: Remove
ca: Eliminar

en: Remove a comment
ca: Eliminar un comentari

en: Remove selected comments
ca: Eliminar els comentaris seleccionats

en: Required. 30 characters or fewer. Letters, digits and @/./+/-/_ only.
ca: Obligatori. 30 o menys caràcters. Només lletres, dígits i @/./+/-/_.

en: Required. 30 characters or fewer. Letters, numbers and @/./+/-/_ characters
ca: Obligatori. 30 o menys caràcters. Només lletres, números i @/./+/-/_

en: Reset my password
ca: Restablir la meva contrasenya

en: Rhineland-Palatinate
ca: Renània-Palatinat

en: Romanian
ca: romanès

en: Run the selected action
ca: Executar l'acció seleccionada

en: Russian
ca: rus

en: Sat
ca: ds.

en: Saturday
ca: Dissabte

en: Save
ca: Desar

en: Save and add another
ca: Desar i afegir-ne un de nou

en: Save and continue editing
ca: Desar i continuar editant

en: Save as new
ca: Desar com a nou

en: Saxony
ca: Saxònia

en: Saxony-Anhalt
ca: Saxònia-Anhalt

en: Schleswig-Holstein
ca: Slesvig-Holstein

en: Scotland
ca: Escòcia

en: Search
ca: Cerca

en: Segovia
ca: Segòvia

en: Select %s
ca: Seleccioneu %s

en: Select %s to change
ca: Seleccioneu %s per modificar

en: Select a valid brazilian state. That state is not one of the available states.
ca: Seleccioneu un estat brasiler vàlid. Aquest estat no és un dels estats disponibles.

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
ca: Esculliu una opció vàlida. %(value)s no és una de les opcions vàlides.

en: Select a valid choice. %s is not one of the available choices.
ca: Escolliu una opció vàlida; %s no és una de les opcions vàlides.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
ca: Esculli una opció vàlida. Aquesta opció no és una de les opcions disponibles.

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
ca: Seleccioneu tots %(total_count)s %(module_name)s

en: Sept.
ca: set.

en: September
ca: setembre

en: Serbian
ca: serbi

en: Serbian Latin
ca: serbi llatí

en: Server Error <em>(500)</em>
ca: Error del servidor <em>(500)</em>

en: Server error
ca: Error del servidor

en: Server error (500)
ca: Error del servidor (500)

en: Seville
ca: Sevilla

en: Shetland Islands
ca: Illes Shetland

en: Show all
ca: Mostrar tots

en: Show object ID
ca: Mostra l'ID de l'objecte

en: Shows the content-type and unique ID for pages that represent a single object.
ca: Mostra el 'content-type' (tipus de contingut) i l'ID inequívoc de les pàgines que representen un únic objecte.

en: Silesia
ca: Silèsia

en: Simplified Chinese
ca: xinès simplificat

en: Site administration
ca: Administració del lloc

en: Slovak
ca: eslovac

en: Slovenian
ca: eslovè

en: Something's wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
ca: Hi ha algun problema a la instal·lació de la vostra base de dades. Assegureu-vos que s'han creat les taules adients, i que la base de dades és llegible per l'usuari apropiat.

en: Soria
ca: Sòria

en: South Bohemian Region
ca: Regió Bohèmia Sur

en: South Glamorgan
ca: Glamorgan Sud

en: South Moravian Region
ca: Regió Moràvia Sur

en: Spanish
ca: espanyol

en: Stockholm
ca: Estocolm

en: String (up to %(max_length)s)
ca: Cadena (de fins a %(max_length)s)

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
ca: Eliminat/s %(count)d %(items)s satisfactòriament.

en: Sun
ca: dg.

en: Sunday
ca: Diumenge

en: Swedish
ca: suec

en: TIME_FORMAT
ca: H:i

en: Tamil
ca: tàmil

en: Telugu
ca: telugu

en: Teruel
ca: Terol

en: Thai
ca: tailandès

en: Thank you for your comment
ca: Gràcies pel vostre comentari

en: Thanks for approving
ca: Gràcies per aprovar

en: Thanks for commenting
ca: Gràcies per comentar

en: Thanks for flagging
ca: Gràcies per marcar

en: Thanks for removing
ca: Gràcies per eliminar

en: Thanks for spending some quality time with the Web site today.
ca: Gràcies per passar una estona de qualitat al web durant el dia d'avui.

en: Thanks for taking the time to improve the quality of discussion on our site
ca: Gràcies per dedicar el temps a millorar la qualitat del debat al nostre lloc

en: Thanks for using our site!
ca: Gràcies per fer ús del nostre lloc!

en: That e-mail address doesn't have an associated user account. Are you sure you've registered?
ca: Aquesta adreça de correu no té associat cap compte d'usuari. Esteu segurs que s'ha registrat?

en: The %(name)s "%(obj)s" was added successfully.
ca: El/la %(name)s "%(obj)s" ha estat afegit/da amb èxit.

en: The %(name)s "%(obj)s" was added successfully. You may edit it again below.
ca: S'ha afegit amb èxit el/la %(name)s "%(obj)s". Pot editar-lo de nou a sota.

en: The %(name)s "%(obj)s" was changed successfully.
ca: S'ha modificat amb èxit el/la %(name)s "%(obj)s.

en: The %(name)s "%(obj)s" was deleted successfully.
ca: El/la %(name)s "%(obj)s" s'ha eliminat amb èxit.

en: The %(site_name)s team
ca: L'equip de %(site_name)s

en: The %(verbose_name)s was created successfully.
ca: El/la %(verbose_name)s s'ha creat amb èxit.

en: The %(verbose_name)s was deleted.
ca: El/la %(verbose_name)s s'ha eliminat.

en: The %(verbose_name)s was updated successfully.
ca: El/la %(verbose_name)s s'ha actualtzat amb èxit.

en: The Chilean RUT is not valid.
ca: El RUT Xilè no és vàlid.

en: The Icelandic identification number is not valid.
ca: El número d'identificació d'Islàndia no és vàlid.

en: The base GIS field -- maps to the OpenGIS Specification Geometry type.
ca: El camp GIS base -- correspon al tipus 'Geometry' de l'especificació OpenGIS.

en: The inline foreign key did not match the parent instance primary key.
ca: La clau forana en línia no coincideix amb la clau primària de la instància mare.

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
ca: L'enllaç de restabliment de contrasenya era invàlid, potser perquè ja s'ha utilitzat. Si us plau, sol·liciteu un nou reestabliment de contrasenya.

en: The submitted file is empty.
ca: El fitxer enviat està buit.

en: The two password fields didn't match.
ca: Els dos camps de contrasenya no coincideixen.

en: There's been an error. It's been reported to the site administrators via e-mail and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
ca: S'ha produït un error. Se n'ha informat els administradors del lloc per correu electrònic, i hauria d'arreglar-se en breu. Gràcies per la vostra paciència.

en: This URL appears to be a broken link.
ca: Aquesta URL sembla ser un enllaç trencat.

en: This account is inactive.
ca: Aquest compte està inactiu

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with 'http://'.
ca: Això pot ser bé una ruta absoluta (com a sobre) o una URL completa que comenci per 'http://'.

en: This comment was posted by an authenticated user and thus the email is read-only.
ca: Aquest comentari va ser publicat per un usuari autentificat, per això la seva adreça de correu electrònic no es pot modificar.

en: This comment was posted by an authenticated user and thus the name is read-only.
ca: Aquest comentari va ser publicat per un usuari autentificat, per això el seu nom no es pot modificar.

en: This field cannot be blank.
ca: Aquest camp no pot estar en blanc.

en: This field cannot be null.
ca: Aquest camp no pot ser nul.

en: This field is required.
ca: Aquest camp és obligatori.

en: This field requires 11 digits.
ca: Aquest camp precisa 11 dígits.

en: This field requires 7 or 8 digits.
ca: Aquest camp precisa 7 o 8 dígits.

en: This field requires 8 digits.
ca: Aquest camp precisa 8 dígits.

en: This field requires at least 14 digits
ca: Aquest camp precisa almenys 14 dígits.

en: This field requires at most 11 digits or 14 characters.
ca: Aquest camp precisa com a màxim 11 dígits o 14 caràcters.

en: This field requires only numbers.
ca: Aquest camp precisa només números.

en: This month
ca: Aquest mes

en: This object doesn't have a change history. It probably wasn't added via this admin site.
ca: Aquest objecte no té historial de canvis. Probablement no es va afegir utilitzant aquest lloc administratiu.

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: '/events/search/'.
ca: Aquesta ruta hauria de ser un camí absolut, excloent-ne el nom del domini. Exemple '/events/search/'.

en: This value may contain only letters, numbers and @/./+/-/_ characters.
ca: Aquest valor ha de contenir només lletres, números i @/./+/-/_.

en: This value must be a decimal number.
ca: Aquest valor ha de ser un número decimal.

en: This value must be a float.
ca: Aquest valor ha de ser un número amb punt de coma flotant.

en: This value must be an integer.
ca: Aquest valor ha de ser un enter.

en: This value must be either None, True or False.
ca: Aquest valor ha de ser None (Cap), True (Cert) o False (Fals)

en: This value must be either True or False.
ca: Aquest valor ha de ser True (Cert) o False (Fals)

en: This value must contain only letters, numbers, underscores, dashes or slashes.
ca: Aquest valor ha de contenir només lletres, números, guions baixos, guions o barres (/).

en: This year
ca: Aquest any

en: Thu
ca: dj.

en: Thuringia
ca: Turíngia

en: Thursday
ca: Dijous

en: Time
ca: Hora

en: Time:
ca: Hora:

en: Today
ca: Avui

en: Traditional Chinese
ca: xinès tradicional

en: Trencin region
ca: Regió de Trencin

en: Trnava region
ca: Regió de Trnava

en: Tue
ca: dt.

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Turkish
ca: turc

en: Tyrol
ca: Tirol

en: U.S. state (two uppercase letters)
ca: Estat dels E.U.A. (dues lletres majúscules)

en: Ukrainian
ca: ucraïnès

en: Uncheck this box to make the comment effectively disappear from the site.
ca: Desmarqueu aquesta casella per fer desaparèixer aquest comentari del lloc web de forma efectiva.

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown content
ca: Contingut desconegut

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
ca: Carregueu una imatge vàlida. El fitxer que heu carregat no era una imatge o estava corrupte.

en: Upper Austria
ca: Àustria Superior

en: Use '[algo]$[salt]$[hexdigest]' or use the <a href="password/">change password form</a>.
ca: Utilitzeu '[algo]$[salt]$[hexdigest]' o el <a href="password/">formulari de canvi de contrasenya</a>.

en: User
ca: Usuari

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Usernames cannot contain the '@' character.
ca: Els noms d'usuari no poden contenir el caràcter '@'.

en: Usti Region
ca: Regió Usti

en: Valencia
ca: València

en: Valencian Community
ca: Comunitat Valenciana

en: Value %r is not a valid choice.
ca: El valor %r no és una opció vàlida.

en: Vienna
ca: Viena

en: Vietnamese
ca: vietnamita

en: View on site
ca: Veure al lloc

en: Vysocina Region
ca: Regió Vysocina

en: Wales
ca: Gal·les

en: Watch your mouth! The word %s is not allowed here. | Watch your mouth! The words %s are not allowed here.
ca[0]: Vigileu amb el vostre llenguatge! Aquí no s'admet la paraula: %s.
ca[1]: Vigileu amb el vostre llenguatge! Aquí no s'admeten les paraules: %s.

en: We apologize, but your form has expired. Please continue filling out the form from this page.
ca: Ho sentim, pero el vostre formulari ha caducat. Si us plau, continueu omplint el formulari en aquesta pàgina.

en: We're sorry, but the requested page could not be found.
ca: Ho sentim, però no s'ha pogut trobar la pàgina sol·licitada

en: We've e-mailed you instructions for setting your password to the e-mail address you submitted. You should be receiving it shortly.
ca: Us hem enviat les instruccions per canviar la vostra contrasenya a l'adreça de correu electrònic que ens heu indicat. L'hauríeu de rebre en breu.

en: Wed
ca: dc.

en: Wednesday
ca: Dimecres

en: Welcome,
ca: Benvingut/da,

en: Welsh
ca: gal·lès

en: West Glamorgan
ca: Glamorgan Oest

en: West Pomerania
ca: Pomerània Oest

en: Western Cape
ca: Cap Occidental

en: Western Isles
ca: Illes Occidentals

en: Wrong checksum for the National Business Register Number (REGON).
ca: Verificació del número nacional de registre de negocis invàlida.

en: Wrong checksum for the National Identification Number.
ca: Verificació del número d'identificació nacional invàlida.

en: Wrong checksum for the Tax Number (NIP).
ca: Verificació del número tributari (NIP) invàlida.

en: XML text
ca: Text XML

en: YEAR_MONTH_FORMAT
ca: F \de Y

en: Yes
ca: Sí

en: Yes, I'm sure
ca: Sí, n'estic segur

en: You don't have permission to edit anything.
ca: No teniu permís per editar res.

en: You may add another %s below.
ca: Podeu afegir un altre %s a sota.

en: You may edit it again below.
ca: Podeu editar-lo de nou a sota.

en: You're receiving this e-mail because you requested a password reset
ca: Esteu rebent aquest missatge perquè vau sol·licitar un restabliment de contrasenya.

en: Your Web browser doesn't appear to have cookies enabled. Cookies are required for logging in.
ca: El vostre navegador no sembla tenir les galetes ('cookies') activades. Aquestes són necessàries per iniciar la sessió.

en: Your e-mail address is not your username. Try '%s' instead.
ca: La vostra adreça de correu no és el vostre nom d'usuari. Provi '%s' en el seu lloc.

en: Your old password was entered incorrectly. Please enter it again.
ca: La vostra antiga contrasenya no és correcta. Si us plau, introduïu-la de nou.

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
ca: S'ha canviat la vostra contrasenya. Ara podeu continuar i iniciar sessió.

en: Your password was changed.
ca: La seva contrasenya ha estat canviada.

en: Your username, in case you've forgotten:
ca: El vostre nom d'usuari, en cas que l'hagueu oblidat:

en: Zaragoza
ca: Saragossa

en: Zilina region
ca: Regió de Zilina

en: Zlin Region
ca: Regió Zlin

en: Zurich
ca: Zuric

en: action flag
ca: indicador de l'acció

en: action time
ca: moment de l'acció

en: active
ca: actiu

en: all %s
ca: tots %s

en: and
ca: i

en: approved | approved
ca[0]: aprovat
ca[1]: aprovats

en: apr
ca: abr.

en: aug
ca: ago.

en: change message
ca: missatge del canvi

en: codename
ca: nom en clau

en: comment
ca: comentari

en: comment flag
ca: marca del comentari

en: comment flags
ca: marques del comentari

en: comments
ca: comentaris

en: content
ca: contingut

en: content type
ca: tipus de contingut

en: content types
ca: tipus de continguts

en: date
ca: data

en: date joined
ca: data d'incorporació

en: date/time submitted
ca: data/hora d'enviament

en: day | days
ca[0]: dia
ca[1]: dies

en: dec
ca: des.

en: display name
ca: nom per mostrar

en: domain name
ca: nom del domini

en: e-mail address
ca: adreça de correu electrònic

en: eight
ca: vuit

en: enable comments
ca: habilitar comentaris

en: expire date
ca: data de caducitat

en: feb
ca: feb.

en: filter:
ca: filtre:

en: first name
ca: nom propi

en: five
ca: cinc

en: flag
ca: marcar

en: flagged | flagged
ca[0]: marcat
ca[1]: marcats

en: flat page
ca: pàgina estàtica

en: flat pages
ca: pàgines estàtiques

en: for your user account at %(site_name)s
ca: del vostre compte d'usuari a %(site_name)s.

en: four
ca: quatre

en: group
ca: grup

en: groups
ca: grups

en: hour | hours
ca[0]: hora
ca[1]: hores

en: is public
ca: és públic

en: is removed
ca: està eliminat

en: jan
ca: gen.

en: jul
ca: jul.

en: jun
ca: juny

en: last login
ca: últim inici de sessió

en: last name
ca: cognoms

en: lazy message
ca: missatge gandul

en: log entries
ca: entrades del registre

en: log entry
ca: entrada del registre

en: mar
ca: març

en: may
ca: maig

en: message
ca: missatge

en: midnight
ca: mitjanit

en: minute | minutes
ca[0]: minut
ca[1]: minuts

en: minutes
ca: minuts

en: month | months
ca[0]: mes
ca[1]: mesos

en: name
ca: nom

en: nd
ca: n

en: nine
ca: nou

en: noon
ca: migdia

en: nov
ca: nov.

en: number of %s
ca: nombre de %s

en: object ID
ca: ID de l'objecte

en: object id
ca: id de l'objecte

en: object repr
ca: 'repr' de l'objecte

en: oct
ca: oct.

en: one
ca: un

en: or
ca: o

en: or make changes
ca: o feu canvis.

en: password
ca: contrasenya

en: permission
ca: permís

en: permissions
ca: permisos

en: python model class name
ca: nom de la classe del model en python

en: rd
ca: r

en: redirect
ca: redirecció

en: redirect from
ca: redirecció des de

en: redirect to
ca: redirigir a

en: redirects
ca: redireccions

en: registration required
ca: cal estar registrat

en: related `%(app_label)s.%(object_name)s` objects
ca: objectes relacionats `%(app_label)s.%(object_name)s`

en: removed | removed
ca[0]: eliminat
ca[1]: eliminats

en: sep
ca: set.

en: session
ca: sessió

en: session data
ca: dades de la sessió

en: session key
ca: clau de la sessió

en: seven
ca: set

en: site
ca: lloc

en: sites
ca: llocs

en: six
ca: sis

en: st
ca: r

en: staff status
ca: membre del personal

en: superuser status
ca: estat de superusuari

en: tag:
ca: etiqueta:

en: template
ca: plantilla

en: template name
ca: nom de la plantilla

en: th
ca: è

en: the related `%(app_label)s.%(data_type)s` object
ca: l'objecte relacionat `%(app_label)s.%(data_type)s`

en: three
ca: tres

en: title
ca: títol

en: today
ca: avui

en: tomorrow
ca: demà

en: two
ca: dos

en: user
ca: usuari

en: user permissions
ca: permisos de l'usuari

en: user's URL
ca: URL de l'usuari

en: user's email address
ca: adreça de correu electrònic de l'usuari

en: user's name
ca: nom de l'usuari

en: username
ca: nom d'usuari

en: users
ca: usuaris

en: view:
ca: vista:

en: week | weeks
ca[0]: setmana
ca[1]: setmanes

en: year | years
ca[0]: any
ca[1]: anys

en: yes,no,maybe
ca: sí,no,potser

en: yesterday
ca: ahir
