Django - en to he translation catalogue (935 entries)

en: 
    <p class="help">To install bookmarklets, drag the link to your bookmarks
    toolbar, or right-click the link and add it to your bookmarks. Now you can
    select the bookmarklet from any page in the site.  Note that some of these
    bookmarklets require you to be viewing the site from a computer designated
    as "internal" (talk to your system administrator if you aren't sure if
    your computer is "internal").</p>
he: 
    <p class="help">כדי להתקין ייסומניות, יש לגרור את הקישור לסרגל הסימניות
    שלך, או קליק ימני והוספה לסימניות. כעת ניתן
    לבחור את הייסומניה מכל עמוד באתר.  יש לשים לב כי חלק מהייסומניות
    ניתנות לצפיה רק ממחשב שמסווג
    כ"פנימי" (יש לדבר עם מנהל המערכת שלך אם אינך בטוח/ה
    שהמחשב מסווג ככזה).</p>

en:  By %(filter_title)s
he:  לפי %(filter_title)s

en: %(full_result_count)s total
he: %(full_result_count)s סה"כ

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
he: %(model_name)s·עם·%(field_label)s·זה קיימת כבר.

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
he[0]: %(size)d בית
he[1]: %(size)d בתים

en: %(value).1f billion | %(value).1f billion
he[0]: %(value).1f מיליארד
he[1]: %(value).1f מיליארדים

en: %(value).1f million | %(value).1f million
he[0]: %(value).1f מיליון
he[1]: %(value).1f מיליונים

en: %(value).1f trillion | %(value).1f trillion
he[0]: %(value).1f טריליון
he[1]: %(value).1f טריליונים

en: %s administration
he: ניהול %s

en: %s does not appear to be a urlpattern object
he: לא נראה ש-%s הוא אובייקט urlpattern

en: 1 result | %(counter)s results
he[0]: תוצאה אחת
he[1]: %(counter)s תוצאות

en: <h3>By %s:</h3>
    <ul>
he: <h3>ע"י %s:</h3>
    <ul>

en: A Coruna
he: א קורוניה

en: A user with that username already exists.
he: משתמש עם שם משתמש זה קיים כבר

en: AM
he: בבוקר

en: Aargau
he: ארגאו

en: Action
he: פעולה

en: Add
he: הוספה

en: Add %(name)s
he: הוספת %(name)s

en: Add %s
he: הוספת %s

en: Add Another
he: הוסף עוד אחת

en: Add user
he: הוספת משתמש

en: Added %(name)s "%(object)s".
he: התווסף %(name)s "%(object)s".

en: Advanced options
he: אפשרויות מתקדמות

en: Aguascalientes
he: אגואסקליינטס

en: Aichi
he: אייצ'י

en: Akita
he: אקיטה

en: Alacant
he: אלאקאנט

en: Albacete
he: אלבסטה

en: All
he: הכל

en: All dates
he: כל התאריכים

en: Almeria
he: אלמריה

en: Andalusia
he: אנדלוסיה

en: Any date
he: כל תאריך

en: Aomori
he: אאומורי

en: App %r not found
he: יישום %r לא נמצא

en: Appenzell Ausserrhoden
he: אפנצל אוסר-רודן

en: Appenzell Innerrhoden
he: אפנצל אינר-רודן

en: Approve
he: אשר

en: Approve a comment
he: אשר הערה

en: April
he: אפריל

en: Arabic
he: ערבית

en: Aragon
he: אראגון

en: Arava
he: אראבה

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
he: האם ברצונך למחוק את %(object_name)s "%(escaped_object)s"? כל הפריטים הקשורים הבאים יימחקו:

en: Are you sure?
he: האם את/ה בטוח/ה ?

en: Argentinean Spanish
he: ספרדית ארגנטינאית

en: As above, but opens the admin page in a new window.
he: כנ"ל, אך דף הניהול ייפתח בחלון חדש.

en: Asturias
he: אסטוריאס

en: Aug.
he: אוג'

en: August
he: אוגוסט

en: Authenticated?
he: מאומתים?

en: Avila
he: אווילה

en: Badajoz
he: באדאג'וז

en: Baden-Wuerttemberg
he: באדן-וירטמברג

en: Baja California
he: באחה קליפורניה

en: Baja California Sur
he: באחה קליפורניה הדרומית

en: Balearic Islands
he: האיים הבלאריים

en: Banovce nad Bebravou
he: בנובץ ע"מ בברבו

en: Banska Bystrica
he:  בנסקה ביסטריצה

en: Banska Bystrica region
he: מחוז בטנסקה ביסטריקה

en: Banska Stiavnica
he: בנסקה שטיאבניצה

en: Barcelona
he: ברצלונה

en: Bardejov
he: ברדיוב

en: Basel-Land
he: באזל-לנדשאפט

en: Basel-Stadt
he: באזל-שטאדט

en: Basque
he: בסקית

en: Basque Country
he: חבל הבסקים

en: Bavaria
he: באווריה

en: Bedfordshire
he:  בדפורשייר

en: Bengali
he: בנגאלית

en: Berlin
he: ברלין

en: Berne
he: ברן

en: Bizkaia
he: ביסקאיה

en: Bookmarklets
he: ייסומניות

en: Boolean (Either True or False)
he: בוליאני (אמת או שקר)

en: Boolean (Either True, False or None)
he: בוליאני (אמת, שקר או כלום)

en: Borders
he: גבולות

en: Brandenburg
he: ברנדנבורג

en: Bratislava I
he: ברטיסלאבה 1

en: Bratislava II
he: ברטיסלאבה 2

en: Bratislava III
he: ברטיסלאבה 3

en: Bratislava IV
he: ברטיסלאבה 4

en: Bratislava V
he: ברטיסלאבה 5

en: Bratislava region
he: מחוז ברטיסלבה

en: Brazilian Portuguese
he: פורטוגזית ברזילאית

en: Bremen
he: ברמן

en: Brezno
he: ברזנו

en: Buckinghamshire
he: באקינגהמשייר

en: Bulgarian
he: בולגרית

en: Burgenland
he: 	בורגנלנד

en: Burgos
he: בורגוס

en: Bytca
he: ביטצ'ה

en: Caceres
he: קסרס

en: Cadca
he: צ'דקה

en: Cadiz
he: קדיס

en: Campeche
he: קמפצ'ה

en: Canary Islands
he: האיים הקנריים

en: Cantabria
he: קנטבריה

en: Carinthia
he: קרינתיה

en: Castello
he: קסטלו

en: Castile and Leon
he: קסטיליה ולאון

en: Castile-La Mancha
he: קסטיליה-לה מנצ'ה

en: Catalan
he: קאטלונית

en: Catalonia
he: קאטלוניה

en: Central Scotland
he: מרכז סקוטלנד

en: Ceuta
he: סאוטה

en: Change
he: שינוי

en: Change %s
he: שינוי %s

en: Change history: %s
he: היסטוריית שינוי: %s

en: Change my password
he: שנה את סיסמתי

en: Change password
he: שינוי סיסמה

en: Change password: %s
he: שינוי סיסמה: %s

en: Change:
he: שינוי:

en: Changed %(list)s for %(name)s "%(object)s".
he: שונה %(list)s עבור %(name)s "%(object)s".

en: Changed %s.
he: %s שונה.

en: Check this box if the comment is inappropriate. A "This comment has been removed" message will be displayed instead.
he: יש לסמן תיבה זו עבור תגובה לא נאותה. הודעת "תגובה זו נמחקה" תוצג במקום.

en: Cheshire
he:  צ'שייר

en: Chiapas
he: צ'יאפס

en: Chiba
he: צ'יבה

en: Chihuahua
he: צ'יוואוה

en: Ciudad Real
he: העיר הקולוניאלית

en: Clwyd
he: קלוויד

en: Coahuila
he: קואהווילה

en: Colima
he: קולימה

en: Comma-separated integers
he: מספרים שלמים מופרדים בפסיקים

en: Comment
he: תגובה

en: Comment moderation queue
he: תור תגובה עבור מתון של תגובות

en: Confirm password:
he: אימות סיסמה:

en: Content
he: תוכן

en: Cordoba
he: קורדובה

en: Cornwall and Isles of Scilly
he: קורנוול ואיי סילי

en: County Antrim
he: מחוז אנטרים

en: County Armagh
he: ארמה

en: County Down
he: מחוז דאון

en: County Fermanagh
he: מחוז פרמאנה

en: County Londonderry
he: מחוז לונדונברי

en: County Tyrone
he: מחוז טיירון

en: Croatian
he: קרואטית

en: Cuenca
he: קואנקה

en: Cumbria
he:  קאמבריה

en: Currently:
he: הנוכחי:

en: Czech
he: צ'כית

en: DATETIME_FORMAT
he: d.m.‏Y H:i:s

en: DATE_FORMAT
he: d.m.Y

en: Danish
he: דנית

en: Database error
he: שגיאת בסיס נתונים

en: Date (with time)
he: תאריך (כולל שעה)

en: Date (without time)
he: תאריך (ללא שעה)

en: Date posted
he: תאריך הצטרפות

en: Date/time
he: תאריך/שעה

en: Date:
he: תאריך:

en: Dec.
he: דצמ'

en: December
he: דצמבר

en: Decimal number
he: מספר עשרוני

en: Delete
he: מחיקה

en: Delete?
he: מחיקה ?

en: Deleted %(name)s "%(object)s".
he: נמחק %(name)s "%(object)s".

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
he: מחיקת %(object_name)s '%(escaped_object)s' מצריכה מחיקת אובייקטים מקושרים, אך לחשבון שלך אין הרשאות למחיקת סוגי האובייקטים הבאים:

en: Derbyshire
he: דרבישייר

en: Designates that this user has all permissions without explicitly assigning them.
he: מציין שלמשתמש זה יש את כל ההרשאות ללא הצורך המפורש בהענקתן.

en: Designates whether the user can log into this admin site.
he: מציין האם המשתמש יכול להתחבר לאתר הניהול.

en: Designates whether this user should be treated as active. Unselect this instead of deleting accounts.
he: מציין האם יש להתייחס למשתמש כפעיל. יש לבטל בחירה זו במקום למחוק חשבונות משתמשים.

en: Detva
he: דטבה

en: Devon
he:  דבון

en: Distrito Federal
he: מחוז פדרלי

en: Django administration
he: ניהול Django

en: Django site admin
he: ניהול אתר Django

en: Documentation
he: תיעוד

en: Documentation bookmarklets
he: ייסומוניות תיעוד

en: Documentation for this page
he: תיעוד לדף זה

en: Dolny Kubin
he: דולני קובין

en: Dorset
he: דורסט

en: Drenthe
he: דרנתה

en: Dumfries and Galloway
he: דמפרייס וגאלוויי

en: Dunajska Streda
he: דונאייסקה סטרדה

en: Durango
he: צ'יוואוה

en: Durham
he: דרהאם

en: Dutch
he: הולנדית

en: Dyfed
he: דייפד

en: E-mail
he: כתובת דוא"ל

en: E-mail address
he: כתובת דוא"ל

en: E-mail address:
he: כתובת דוא"ל:

en: East Sussex
he: מזרח אסקס

en: Eastern Cape
he: הכף המזרחי

en: Edit this object (current window)
he: עריכת אובייקט זה (בחלון הנוכחי)

en: Edit this object (new window)
he: עריכת אובייקט זה (בחלון חדש)

en: Email
he: כתובת דוא"ל

en: Email address
he: כתובת דוא"ל

en: England
he: אנגליה

en: English
he: אנגלית

en: Ensure that there are no more than %s decimal places.
he: נא לוודא שאין יותר מ-%s ספרות אחרי הנקודה

en: Ensure that there are no more than %s digits before the decimal point.
he: נא לוודא שאין יותר מ-%s ספרות לפני הנקודה העשרונית

en: Ensure that there are no more than %s digits in total.
he: נא לוודא שאין יותר מ-%s ספרות סה"כ

en: Ensure this value has at least %(min)d characters (it has %(length)d).
he: נא לוודא שערך זה מכיל לפחות %(min)d תווים (מכיל %(length)d).

en: Ensure this value has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
he: נא לוודא שערך זה מכיל  %(max)d תווים לכל היותר (מכיל %(length)d).

en: Ensure this value is greater than or equal to %s.
he: יש לוודא שהערך גדול מ או שווה ל %s.

en: Ensure this value is less than or equal to %s.
he: יש לוודא שערך זה פחות מ או שווה ל %s.

en: Enter a 4 digit post code.
he: יש להזין קוד דואר בן 4 ספרות.

en: Enter a list of values.
he: יש להזין רשימת ערכים

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
he: יש להזין סיסמה חדשה עבור המשתמש <strong>%(username)s</strong>.

en: Enter a number.
he: נא להזין מספר.

en: Enter a postal code in the format NNNN or ANNNNAAA.
he: יש להזין קוד דואר בתחביר NNNN או ANNNNAAA.

en: Enter a postal code in the format XX-XXX.
he: נא להזין מיקוד בתחביר XX-XXX.

en: Enter a postal code in the format XXX XXX.
he: יש להזין מיקוד בתחביר XXX XXX.

en: Enter a postal code in the format XXXXX or XXX XX.
he: יש להזין קוד דואר בתחביר XXXXX או XXX XX.

en: Enter a postal code in the format XXXXXXX or XXX-XXXX.
he: יש להזין קוד דואר בתחביר XXXXXXX או XXX-XXXX.

en: Enter a tax number field (NIP) in the format XXX-XXX-XX-XX or XX-XX-XXX-XXX.
he: נא להזין שדה מספר מס (NIP) בתחביר XXX-XXX-XX-XX או XX-XX-XXX-XXX.

en: Enter a valid 'slug' consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
he: יש להזין ערך המכיל אותיות, ספרות, קווים תחתונים ומקפים בלבד.

en: Enter a valid Austrian Social Security Number in XXXX XXXXXX format.
he: יש להזין מספר ביטוח לאומי אוסטרלי חוקי בתחביר XXXX XXXXXX.

en: Enter a valid CIF.
he: יש להזין CIF חוקי.

en: Enter a valid CNP.
he: יש להזין CNP חוקי.

en: Enter a valid CUIT in XX-XXXXXXXX-X or XXXXXXXXXXXX format.
he: יש להזין מספר CUIT חוקי בתחביר XX-XXXXXXXX-X או XXXXXXXXXXXX.

en: Enter a valid Canadian Social Insurance number in XXX-XXX-XXX format.
he: יש להזין מספר ביטוח לאומי קנדי חוקי בתחביר XXX-XXX-XXXX.

en: Enter a valid Chilean RUT.
he: יש להזין RUT צ'יליאני חוקי.

en: Enter a valid Chilean RUT. The format is XX.XXX.XXX-X.
he: יש להזין RUT צ'יליאני חוקי. התחביר הוא XX.XXX.XXX-X.

en: Enter a valid Finnish social security number.
he: יש להזין מספר ביטוח לאומי פיני חוקי.

en: Enter a valid German identity card number in XXXXXXXXXXX-XXXXXXX-XXXXXXX-X format.
he: יש להזין מספר זיהוי גרמני חוקי בתחביר XXXXXXXXXXX-XXXXXXX-XXXXXXX-X.

en: Enter a valid IBAN in ROXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX format
he: יש להזין מספר IBAN חוקי בתחביר ROXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX

en: Enter a valid IPv4 address.
he: יש להזין כתובת IPv4 חוקית.

en: Enter a valid Icelandic identification number. The format is XXXXXX-XXXX.
he: יש להזין מספר זיהוי איסלנדי חוקי. התחביר הוא XXXXXX-XXXX.

en: Enter a valid Norwegian social security number.
he: יש להזין מספר ביטוח לאומי נורבגי חוקי.

en: Enter a valid SoFi number
he: יש להזין מספר SoFi חוקי

en: Enter a valid Social Security number.
he: יש להזין מספר ביטוח לאומי חוקי.

en: Enter a valid South African ID number
he: נא להזין מספר זיהוי דרום אפריקאי חוקי

en: Enter a valid South African postal code
he: נא להזין מיקוד דרום אפריקאי חוקי

en: Enter a valid Swiss identity or passport card number in X1234567<0 or 1234567890 format.
he: יש להזין מספר זיהוי או דרכון שוויצרי בתחביר X1234567<0 או 1234567890.

en: Enter a valid U.S. Social Security number in XXX-XX-XXXX format.
he: יש להזין מספר ביטוח לאומי אמריקאי בתחביר XXX-XX-XXXX.

en: Enter a valid URL.
he: יש להזין URL חוקי.

en: Enter a valid VAT number.
he: יש להזין מספר מעמ חוקי

en: Enter a valid date in YYYY-MM-DD format.
he: יש להזין תאריך במבנה YYYY-MM-DD.

en: Enter a valid date.
he: יש להזין תאריך חוקי.

en: Enter a valid date/time in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
he: נא להזין תאריך/שעה חוקיים בתחביר YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]].

en: Enter a valid date/time.
he: יש להזין תאריך ושעה חוקיים.

en: Enter a valid e-mail address.
he: יש להזין כתובת דוא"ל חוקית.

en: Enter a valid phone number
he: יש להזין מספר טלפון חוקי

en: Enter a valid phone number in one of the formats 6XXXXXXXX, 8XXXXXXXX or 9XXXXXXXX.
he: נא להזין מספר טלפון חוקי באחד מהתחבירים 6XXXXXXXX, 8XXXXXXXX or 9XXXXXXXX.

en: Enter a valid postal code
he: יש להזין מיקוד חוקי.

en: Enter a valid postal code in the format XXXXXX
he: נא להזין מיקוד חוקי בתחביר XXXXXX

en: Enter a valid postal code in the range and format 01XXX - 52XXX.
he: נא להזיו מיקוד חוקי בתחום ובתחביר 01XXX - 52XXX.

en: Enter a valid postcode.
he: יש להזין מיקוד חוקי.

en: Enter a valid time in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
he: נא להזין זמן חוקי בתחביר HH:MM[:ss[.uuuuuu]].

en: Enter a valid time.
he: יש להזין שעה חוקית.

en: Enter a valid value.
he: יש להזין ערך חוקי.

en: Enter a valid zip code.
he: יש להזין מיקוד חוקי.

en: Enter a whole number.
he: נא להזין מספר שלם.

en: Enter a zip code in the format XXXX.
he: יש להזין מיקוד בתחביר XXXX.

en: Enter a zip code in the format XXXXX or XXXXX-XXXX.
he: יש להזין מיקוד חוקי בתחביר XXXXX או XXXXX-XXXX.

en: Enter a zip code in the format XXXXX-XXX.
he: יש להזין מיקוד בתחביר XXXXX-XXX.

en: Enter a zip code in the format XXXXX.
he: יש להזין מיקוד בתחביר XXXXX.

en: Enter a zip code in the format XXXXXXX.
he: יש להזין מיקוד בתחביר XXXXXXX.

en: Enter new password
he: הזנת סיסמה חדשה

en: Enter only digits separated by commas.
he: יש להזין רק ספרות מופרדות בפסיקים.

en: Enter the same password as above, for verification.
he: יש להזין את אותה סיסמה שוב,לאימות.

en: Essex
he: אסקס

en: Estado de México
he: אסטאדו דה מקסיקו

en: Estonian
he: אסטונית

en: Example: '/about/contact/'. Make sure to have leading and trailing slashes.
he: לדוגמא: '/about/contact/'. יש לוודא הימצאות הקווים הנטויים בהתחלה ובסוף.

en: Example: 'flatpages/contact_page.html'. If this isn't provided, the system will use 'flatpages/default.html'.
he: דוגמא: 'flatpages/contact_page.html'. אם זה לא צויין, המערכת תשתמש ב-'flatpages/default.html'.

en: Extremadura
he: אקסטרמדורה

en: Feb.
he: פבר'

en: February
he: פברואר

en: Fife
he: פייף

en: File path
he: נתיב קובץ

en: Filter
he: סינון

en: Finnish
he: פינית

en: First, enter a username and password. Then, you'll be able to edit more user options.
he: ראשית יש להזין שם משתמש וסיסמה. לאחר מכן יהיה ביכולתך לערוך אפשרויות נוספות עבור המשתמש.

en: Flag
he: סימן

en: Flag this comment
he: סמן את הערה זו

en: Flevoland
he: פלבולנד

en: Floating point number
he: מספר עשרוני

en: Foral Community of Navarre
he: הקהילה האוטונומית של נווארה

en: Forgotten your password? Enter your e-mail address below, and we'll e-mail instructions for setting a new one.
he: שכחת את סיסמתך ? נא להזין את כתובת הדוא"ל מתחת, ואנו נשלח הוראות לקביעת סיסמה חדשה.

en: Free State
he: המדינה החופשית

en: French
he: צרפתית

en: Fri
he: שישי

en: Fribourg
he: פריבור

en: Friday
he: שישי

en: Friesland
he: פריזלנד

en: Fukui
he: פוקוי

en: Fukuoka
he: פוקוקה

en: Fukushima
he: פוקושימה

en: Galanta
he: גלנטה

en: Galicia
he: גאליציה

en: Galician
he: גאליצית

en: Gauteng
he: גאוטנג

en: Gelderland
he: חלדרלנד

en: Gelnica
he: גלניקה

en: Geneva
he: ג'נבה

en: Georgian
he: גיאורגית

en: German
he: גרמנית

en: Gifu
he: גיפו

en: Girona
he: ז'ירונה

en: Glarus
he: גלרוס

en: Gloucestershire
he: גלוסטרשייר

en: Go
he: בצע

en: Grampian
he:  גרמפיאן

en: Granada
he: גרנדה

en: Graubuenden
he: גראובינדן

en: Greater London
he: לונדון רבתי

en: Greater Manchester
he: מנצ'סטר רבתי

en: Greater Poland
he: פולין רבתי

en: Greek
he: יוונית

en: Groningen
he: חרונינגן

en: Groups
he: קבוצות

en: Guadalajara
he: גוודלחרה

en: Guanajuato
he: גואנחואטו

en: Guerrero
he: גררו

en: Guipuzkoa
he: גוויפוזקואה

en: Gunma
he: גונמה

en: Gwent
he: גוונט

en: Gwynedd
he: גווינד

en: Hamburg
he: המבורג

en: Hampshire
he: המפשייר

en: Hebrew
he: עברית

en: Hertfordshire
he: הארטפורדשייר

en: Hessen
he: הסה

en: Hidalgo
he: אידלגו

en: Highland
he: רמה

en: Hiroshima
he: הירושימה

en: History
he: היסטוריה

en: Hlohovec
he: הלוהובץ

en: Hokkaido
he: הוקאידו

en: Hold down "Control", or "Command" on a Mac, to select more than one.
he: יש להחזיק את "Control", או "Command" על מק, לחוץ כדי לבחור יותר מאחד.

en: Home
he: דף הבית

en: Huelva
he: אואלבה

en: Huesca
he: אואסקה

en: Humenne
he: הומנה

en: Hungarian
he: הונגרית

en: Hyogo
he: הייוגו

en: IP Address
he: כתובת IP

en: IP address
he: כתובת IP

en: Ibaraki
he: איברקי

en: Icelandic
he: איסלנדית

en: If this is checked, only logged-in users will be able to view the page.
he: אם מסומן, רק משתמשים מחוברים יוכלו לצפות בדף.

en: If you enter anything in this field your comment will be treated as spam
he: אם יוזן משהו בשדה היחס לתגובתך יהיה כמו לספאם

en: Ilava
he: אילבה

en: Illes Balears
he: האיים הבלאריים

en: Important dates
he: תאריכים חשובים

en: In addition to the permissions manually assigned, this user will also get all permissions granted to each group he/she is in.
he: בנוסף לכל ההרשאות שהוקצו ידנית, יוענקו למשתמש גם כל ההרשאות של כל קבוצה המשוייכת אליו.

en: Integer
he: מספר שלם

en: Invalid CNPJ number.
he: מספר CNPJ לא חוקי

en: Invalid CPF number.
he: מספר CPF לא חוקי

en: Invalid CUIT.
he: CUIT שגוי

en: Invalid checksum for CIF.
he: סיכום ביקורת שגוי עבור CIF.

en: Invalid checksum for NIE.
he: סיכום ביקורת שגוי עבור NIE.

en: Invalid checksum for NIF.
he: סיכום ביקורת שגוי עבור NIF.

en: Invalid checksum for bank account number.
he: סיכום ביקורת שגוי עבור מספר חשבון בנק.

en: Invalid date: %s
he: תאריך שגוי: %s

en: Invalid geometry type.
he: סוג גיאומטרי שגוי.

en: Invalid geometry value.
he: ערך גאומטרי שגוי.

en: Irish
he: אירית

en: Ishikawa
he: אישיקאוואה

en: Italian
he: איטלקית

en: Jaen
he: חאאן

en: Jalisco
he: חליסקו

en: Jan.
he: ינו'

en: January
he: ינואר

en: Japanese
he: יפנית

en: July
he: יולי

en: Jumps to the admin page for pages that represent a single object.
he: קופץ לעמוד הניהול לעמודים אשר מייצגים אובייקטים בודד.

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
he: מקפיץ אותך מכל עמוד לתיעוד התצוגה שייצרה אותו.

en: June
he: יוני

en: Jura
he: ז'ורה

en: Kagawa
he: קאגאווה

en: Kagoshima
he: קגושימה

en: Kanagawa
he: קאנגאווה

en: Kannada
he: קנדית

en: Kent
he: קנט

en: Kezmarok
he: קזמרוק

en: Khmer
he: חמר

en: Kochi
he: קוצ'י

en: Komarno
he: קומרנו

en: Korean
he: קוריאנית

en: Kosice - okolie
he: קושיצ'ה - אוקולי

en: Kosice I
he: קושיצה 1

en: Kosice II
he: קושיצה 2

en: Kosice III
he: קושיצה 3

en: Kosice IV
he: קושיצה 4

en: Kosice region
he: מחוז קושיצ'ה

en: Krupina
he: קרופינה

en: Kumamoto
he: קומאמוטו

en: Kuyavia-Pomerania
he: קויאבויה - פומרניה

en: KwaZulu-Natal
he: קווזולו-נטל

en: Kyoto
he: קיוטו

en: Kysucke Nove Mesto
he: קיוסקה נובה מסטו

en: La Rioja
he: לה ריוחה

en: Lancashire
he: לנקשייר

en: Las Palmas
he: לאס פאלמס

en: Latvian
he: לטבית

en: Leicestershire
he: ליסטרשייר

en: Leon
he: לאון

en: Lesser Poland
he: פולין זוטא

en: Levice
he: לביצה

en: Levoca
he: לבוצ'ה

en: Limburg
he: לימבורג

en: Limpopo
he: לימפופו

en: Lincolnshire
he:  לינקולנשייר

en: Liptovsky Mikulas
he: ליפטובסקי מיקולס

en: Lithuanian
he: ליטאית

en: Lleida
he: ליידה

en: Lodz
he: לודז'

en: Log in
he: כניסה

en: Log in again
he: התחבר/י שוב

en: Log out
he: יציאה

en: Logged out
he: יצאת מהמערכת

en: Looks like your browser isn't configured to accept cookies. Please enable cookies, reload this page, and try again.
he: נראה שהדפדפן שלך אינו מוגדר לקבל עוגיות. נא לאפשר עוגיות, לטעון מחדש את הדף ולנסות שוב.

en: Lookup
he: חפש

en: Lothian
he: לודיאן

en: Lower Austria
he: אוסטריה התחתונה

en: Lower Saxony
he: סקסוניה התחתונה

en: Lower Silesia
he: סילסיה התחתונה

en: Lublin
he: לובלין

en: Lubusz
he: לובוש

en: Lucenec
he: לוצ'נץ'

en: Lucerne
he: לוצרן

en: Lugo
he: לוגו

en: MONTH_DAY_FORMAT
he: d.m.Y

en: Macedonian
he: מקדונית

en: Madrid
he: מדריד

en: Malacky
he: מאלאקי

en: Malaga
he: מאלאגה

en: March
he: מרס

en: Martin
he: מרטין

en: Masovia
he: מזוביה

en: May
he: מאי

en: Mecklenburg-Western Pomerania
he: מקלנבורג-מערב פומרניה

en: Medzilaborce
he: מדזילבורצה

en: Melilla
he: מלייה

en: Merseyside
he: מרסיסייד

en: Metadata
he: מטא-נתונים

en: Michalovce
he: מיחלובצה

en: Michoacán
he: מיצ'ואקן

en: Mid Glamorgan
he: מרכז גלמורגן

en: Mie
he: מיי

en: Miyagi
he: מיאגי

en: Miyazaki
he: מיאזאקי

en: Model %(model_name)r not found in app %(app_label)r
he: מודל %(model_name)r לא נמצא ביישום %(app_label)r

en: Models available in the %(name)s application.
he: מודלים זמינים ביישום %(name)s.

en: Mon
he: שני

en: Monday
he: שני

en: Morelos
he: מורלוס

en: Mpumalanga
he: מפומלנגה

en: Murcia
he: מורסיה

en: My Actions
he: הפעולות שלי

en: Myjava
he: מיאווה

en: Nagano
he: נאגאנו

en: Nagasaki
he: נגסקי

en: Name
he: שם

en: Namestovo
he: נמסטובו

en: Nara
he: נארה

en: National Business Register Number (REGON) consists of 7 or 9 digits.
he: מספר רישום עסק לאומי (REGON) מכיל 7 או 9 ספרות.

en: National Identification Number consists of 11 digits.
he: מספר זיהוי לאומי מורכב מ-11 ספרות

en: Navarre
he: נווארה

en: Nayarit
he: נייארית

en: Neuchatel
he: נשאטל

en: New password
he: סיסמה חדשה

en: New password confirmation
he: אימות סיסמה חדשה

en: New password:
he: סיסמה חדשה:

en: Nidwalden
he: נידוולדן

en: Niigata
he: נייגטה

en: Nitra
he: ניטרה

en: Nitra region
he: מחוז ניטרה

en: No
he: לא

en: No comments to moderate
he: אין תגובות עד בינוני

en: No fields changed.
he: אף שדה לא השתנה.

en: No file was submitted.
he: לא נשלח שום קובץ

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
he: לא נשלח שום קובץ. נא לבדוק את סוג הקידוד של הטופס.

en: No geometry value provided.
he: לא סופק ערך גיאומטרי.

en: None
he: ללא

en: None available
he: לא נמצאו

en: Noord-Brabant
he: צפון בראבנט

en: Noord-Holland
he: צפון הולנד

en: Norfolk
he: נורפולק

en: North Rhine-Westphalia
he: נורדריין-וסטפאליה

en: North West
he: דרום מערב

en: North Yorkshire
he: צפון יורקשייר

en: Northamptonshire
he: נורת'המפטונשייר

en: Northern Cape
he: כף צפוני

en: Northern Ireland
he: צפון אירלנד

en: Northumberland
he: נורת'אמברלנד

en: Norwegian
he: נורווגית

en: Nottinghamshire
he: נוטינגהאמשייר

en: Nov.
he: נוב'

en: Nove Mesto nad Vahom
he: נובה מסטו ע"נ וה

en: Nove Zamky
he: נווי-זאמקי

en: November
he: נובמבר

en: Nuevo León
he: נואבו ליאון

en: Oaxaca
he: אואסקה

en: Obwalden
he: אובוולדן

en: Oct.
he: אוק'

en: October
he: אוקטובר

en: Oita
he: אויטה

en: Okayama
he: אוקייאמה

en: Okinawa
he: אוקינאווה

en: Old password
he: סיסמה ישנה

en: Old password:
he: סיסמה ישנה:

en: One or more %(fieldname)s in %(name)s:
he: אחד או יותר %(fieldname)s ב%(name)s:

en: One or more %(fieldname)s in %(name)s: %(obj)s
he: אחד או יותר %(fieldname)s ב%(name)s: %(obj)s

en: Opole
he: אופולה

en: Order
he: מיון

en: Orkney Islands
he: איי אורקיי

en: Osaka
he: אוסקה

en: Ourense
he: אוורנס

en: Overijssel
he: אובראיסל

en: Oxfordshire
he: אוקספורדשייר

en: PM
he: אחר הצהריים

en: Page not found
he: דף לא קיים

en: Palencia
he: פלנסיה

en: Partizanske
he: פרטיזנסקה

en: Password
he: סיסמה

en: Password (again)
he: סיסמה (שוב)

en: Password change
he: שינוי סיסמה

en: Password change successful
he: הסיסמה שונתה בהצלחה

en: Password changed successfully.
he: הסיסמה שונתה בהצלחה.

en: Password confirmation
he: אימות סיסמה

en: Password reset
he: איפוס סיסמה

en: Password reset complete
he: איפוס הסיסמה הושלם

en: Password reset confirmation
he: אימות איפוס סיסמה

en: Password reset on %s
he: איפוס סיסמה על %s

en: Password reset successful
he: הסיסמה אופסה בהצלחה

en: Password reset unsuccessful
he: איפוס הסיסמה נכשל

en: Password:
he: סיסמה:

en: Past 7 days
he: בשבוע האחרון

en: Permissions
he: הרשאות

en: Persian
he: פרסית

en: Personal info
he: מידע אישי

en: Pezinok
he: פזינוק

en: Phone number
he: מספר טלפון

en: Phone numbers must be in XX-XXXX-XXXX format.
he: מספרי טלפון חייבים להיות בתחביר XX-XXXX-XXXX.

en: Phone numbers must be in XXXX-XXXXXX format.
he: תחביר מספרי טלפון חייב להיות XXXX-XXXXXX.

en: Piestany
he: פיאסטאני

en: Please correct the error below | Please correct the errors below
he[0]: בבקשה לתקן את השגיאה למטה
he[1]: אנא תקן את שגיאות למטה

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
he[0]: נא לתקן את השגיאה המופיעה מתחת.
he[1]: נא לתקן את השגיאות המופיעות מתחת.

en: Please enter a correct username and password. Note that both fields are case-sensitive.
he: נא להזין שם משתמש וסיסמה נכונים. בשני השדות גודל האותיות האנגליות משנה.

en: Please enter a valid NIF or NIE.
he: נא להזין NIF או NIE חוקי.

en: Please enter a valid NIF, NIE, or CIF.
he: נא להזין NIF, NIE, או CIF חוקי.

en: Please enter a valid bank account number in format XXXX-XXXX-XX-XXXXXXXXXX.
he: נא להזין חשבון בנק חוקי בתחביר XXXX-XXXX-XX-XXXXXXXXXX.

en: Please enter valid %(self)s IDs. The value %(value)r is invalid. | Please enter valid %(self)s IDs. The values %(value)r are invalid.
he[0]: נא להזין מזהה %(self)s חוקי. הערך %(value)r אינו חוקי.
he[1]: נא להזין מזהי %(self)s חוקיים. הערכים %(value)r אינם חוקיים.

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
he: נא להזין את סיסמתך החדשה פעמיים כדי שנוכל לוודא שהקלדת אותה כראוי.

en: Please enter your old password, for security's sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
he: נא להזין את סיסמתך הישנה, למען האבטחה, ולאחר מכן את סיסמתך החדשה פעמיים כדי שנוכל לוודא שהקלדת אותה כראוי.

en: Please go to the following page and choose a new password:
he: נא להגיע לעמוד הבא ולבחור סיסמה חדשה:

en: Please log in again, because your session has expired.
he: עליך להתחבר שנית כי פג הזמן המוקצב לך.

en: Podlasie
he: פודלסיה

en: Polish
he: פולנית

en: Poltar
he: פולטר

en: Pomerania
he: פומרניה

en: Pontevedra
he: פונטוורדה

en: Poprad
he: פופרד

en: Portuguese
he: פורטוגזית

en: Post
he: פוסט

en: Post your comment
he: פרסם את התגובה

en: Posted by %(user)s at %(date)s
    
    %(comment)s
    
    http://%(domain)s%(url)s
he: הוגש ע"י %(user)s ב %(date)s
    
    %(comment)s
    
    http://%(domain)s%(url)s

en: Povazska Bystrica
he: פובסקה ביסטריצ'ה

en: Powys
he: ַפואיס

en: Presov
he: פרשוב

en: Presov region
he: מחוז פראסוב

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Preview your comment
he: תצוגה מקדימה של התגובה

en: Prievidza
he: פרבידזה

en: Principality of Asturias
he: נסיכות אסטוריאס

en: Puchov
he: פוצ'וב

en: Puebla
he: פואבלה

en: Querétaro
he: קוורטארו

en: Quintana Roo
he: קינטאנה רו

en: Really flag this comment?
he: באמת, סמן את הערה זו?

en: Really make this comment public?
he: באמת הופכים את התגובה הציבורית?

en: Really remove this comment?
he: באמת להסיר את הערה זו?

en: Recent Actions
he: פעולות אחרונות

en: Region of Murcia
he: אזור מורסיה

en: Relation to parent model
he: יחס למודל אב

en: Remove
he: להסיר

en: Remove a comment
he: הסר הערה

en: Required. 30 characters or fewer. Alphanumeric characters only (letters, digits and underscores).
he: דורש 30 תווים או פחות. תווים אלפאנומריים בלבד (אותיות, ספרות וקווים תחתונים).

en: Reset my password
he: אפס את סיסמתי

en: Revuca
he: ריץ

en: Rhineland-Palatinate
he: ריינלנד-פאלץ

en: Rimavska Sobota
he: רימובסקה סובוטה

en: Romanian
he: רומנית

en: Roznava
he: רוזנבה

en: Russian
he: רוסית

en: Ruzomberok
he: רוזומברוק

en: Saarland
he: חבל הסאר

en: Sabinov
he: סבינוב

en: Saga
he: סגה

en: Saitama
he: סאיטאמה

en: Sala
he: סאלה

en: Salamanca
he: סלמנקה

en: Salzburg
he: זלצבורג

en: San Luis Potosí
he: סאן לואי פוטוסי

en: Santa Cruz de Tenerife
he: סנטה קרוז דה טנריף

en: Sat
he: שבת

en: Saturday
he: שבת

en: Save
he: שמירה

en: Save and add another
he: שמירה והוספת אחר

en: Save and continue editing
he: שמירה והמשך עריכה

en: Save as new
he: שמירה כחדש

en: Saxony
he: סקסוניה

en: Saxony-Anhalt
he: סקסוניה-אנהלט

en: Schaffhausen
he: שפהאוזן

en: Schleswig-Holstein
he: שלזוויג-הולשטיין

en: Schwyz
he: שוויץ

en: Scotland
he: סקוטלנד

en: Segovia
he: סגוביה

en: Select %s
he: בחירת %s

en: Select %s to change
he: בחירת %s לשינוי

en: Select a valid brazilian state. That state is not one of the available states.
he: נא לבחור מדינה ברזילאית חוקית. מדינה זו אינה אחת מהמדינות האפשריות.

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
he: יש לבחור אפשרות חוקית. %(value)s אינו בין האפשרויות הזמינות.

en: Select a valid choice. %s is not one of the available choices.
he: יש לבחור אפשרות חוקית. %s אינו בין האפשרויות הזמינות.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
he: יש לבחור אפשרות חוקית; '%(data)s' אינו בין %(choices)s.

en: Senec
he: סנץ

en: Senica
he: סניצ'ה

en: Sept.
he: ספט'

en: September
he: ספטמבר

en: Serbian
he: סרבית

en: Server Error <em>(500)</em>
he: שגיאת שרת <em>(500)</em>

en: Server error
he: שגיאת שרת

en: Server error (500)
he: שגיאת שרת (500)

en: Seville
he: סביליה

en: Shetland Islands
he: איי שטלנד

en: Shiga
he: שיגה

en: Shizuoka
he: שיזואוקה

en: Show all
he: הצג הכל

en: Show object ID
he: הצג מזהה אובייקט

en: Shows the content-type and unique ID for pages that represent a single object.
he: מציג את סוג התוכן והמזהה הייחודי לעמודים המייצגים אובייקט בודד.

en: Shropshire
he: שרופשייר

en: Silesia
he: סילסיה

en: Simplified Chinese
he: סינית פשוטה

en: Sinaloa
he: סינאלוה

en: Site administration
he: ניהול אתר

en: Skalica
he: סקליצ'ה

en: Slovak
he: סלובקית

en: Slovenian
he: סלובנית

en: Snina
he: סנינה

en: Sobrance
he: סוברנס

en: Solothurn
he: זולותורן

en: Somerset
he: סומרסט

en: Something's wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
he: משהו שגוי בהתקנת בסיס הנתונים שלך. נא לוודא שנוצרו טבלאות בסיס הנתונים המתאימות, ובסיס הנתונים ניתן לקריאה על ידי המשתמש המתאים.

en: Sonora
he: סונורה

en: Soria
he: סוריה

en: South Glamorgan
he: דרום גלמורגן

en: South Yorkshire
he: דרום יורקשייר

en: Spanish
he: ספרדית

en: Spisska Nova Ves
he: ספישסקה נובה וס

en: St. Gallen
he: סנט גלן

en: Staffordshire
he: סטאפורדשייר

en: Stara Lubovna
he: סטרה לובובנה

en: Strathclyde
he: סטראת'קלייד

en: String (up to %(max_length)s)
he: מחרוזת (עד %(max_length)s תווים)

en: Stropkov
he: סרטופקוב

en: Styria
he: שטיריה

en: Subcarpatia
he: תת קרפטיה

en: Suffolk
he:  סאפוק

en: Sun
he: ראשון

en: Sunday
he: ראשון

en: Surrey
he: סוריי

en: Svidnik
he: סבידניק

en: Swedish
he: שוודית

en: Swietokrzyskie
he: סבייטוקזי'סקי

en: TIME_FORMAT
he: H:i:s

en: Tabasco
he: טבסקו

en: Tamaulipas
he: טמפוליפס

en: Tamil
he: טמילית

en: Tarragona
he: טרגונה

en: Tayside
he: טייסייד

en: Telugu
he: טלגו

en: Teruel
he: טרואל

en: Text
he: טקסט

en: Thank you for your comment
he: תודה על התגובה

en: Thanks for approving
he: תודה על השימוש באתר שלנו!

en: Thanks for commenting
he: תודה על התגובה

en: Thanks for flagging
he: תודה לציון

en: Thanks for removing
he: תודה על הסרת

en: Thanks for spending some quality time with the Web site today.
he: תודה על בילוי זמן איכות עם האתר.

en: Thanks for taking the time to improve the quality of discussion on our site
he: תודה שהקדשת מזמנך כדי לשפר את האתר שלנו

en: Thanks for using our site!
he: תודה על השימוש באתר שלנו!

en: That e-mail address doesn't have an associated user account. Are you sure you've registered?
he: כתובת דואר אלקטרוני זו אינה משוייכת למשתמש. בטוח שנרשמת ?

en: The %(name)s "%(obj)s" was added successfully.
he: הוספת %(name)s "%(obj)s" בוצעה בהצלחה.

en: The %(name)s "%(obj)s" was added successfully. You may edit it again below.
he: הוספת %(name)s "%(obj)s" בוצעה בהצלחה. ניתן לערוך אותו שוב מתחת.

en: The %(name)s "%(obj)s" was changed successfully.
he: שינוי %(name)s "%(obj)s" בוצע בהצלחה.

en: The %(name)s "%(obj)s" was deleted successfully.
he: מחיקת %(name)s "%(obj)s" בוצעה בהצלחה.

en: The %(site_name)s team
he: צוות %(site_name)s

en: The %(verbose_name)s was created successfully.
he: ה-%(verbose_name)s  נוצר בהצלחה.

en: The %(verbose_name)s was deleted.
he: ה-%(verbose_name)s נמחק.

en: The %(verbose_name)s was updated successfully.
he: ה-%(verbose_name)s עודכן בהצלחה.

en: The Chilean RUT is not valid.
he: שדה RUT צ'יליאני אינו חוקי.

en: The Icelandic identification number is not valid.
he: מספר הזיהוי האיסלנדי אינו חוקי

en: The inline foreign key did not match the parent instance primary key.
he: הרצופות מפתח זר לא תאם את האב מופע המפתח העיקרי.

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
he: הקישור לאיפוס הסיסמה אינו חוקי. ייתכן והשתמשו בו כבר. נא לבקש איפוס סיסמה חדש.

en: The submitted file is empty.
he: הקובץ שנשלח ריק.

en: The two password fields didn't match.
he: שני שדות הסיסמה אינם זהים.

en: There's been an error. It's been reported to the site administrators via e-mail and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
he: התרחשה שגיאה. היא דווחה למנהלי האתר בדוא"ל ותתוקן בקרוב. תודה על סבלנותך.

en: This URL appears to be a broken link.
he: ה-URL הזה נראה כקישור שבור.

en: This account is inactive.
he: חשבון זה אינו פעיל.

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with 'http://'.
he: יכול להיות נתיב מלא (כנ"ל) או URL מלא המתחיל ב'http://'.

en: This comment was posted by an authenticated user and thus the email is read-only.
he: הודעה זו נשלחה ע"י משתמש מחובר לכן כתובת הדוא"ל לקריאה בלבד.

en: This comment was posted by an authenticated user and thus the name is read-only.
he: הודעה זו נשלחה ע"י משתמש מחובר לכן השם הוא לקריאה בלבד.

en: This field cannot be null.
he: שדה זה אינו יכול להכיל null.

en: This field is required.
he: יש להזין תוכן בשדה זה.

en: This field requires 11 digits.
he: שדה זה דורש 11 ספרות.

en: This field requires 7 or 8 digits.
he: שדה זה דורש 7 או 8 ספרות.

en: This field requires 8 digits.
he: שדה זה דורש 8 ספרות.

en: This field requires at least 14 digits
he: שדה זה דורש לפחות 14 ספרות.

en: This field requires at most 11 digits or 14 characters.
he: שדה זה דורש 11 או 14 ספרות לכל היותר.

en: This field requires only numbers.
he: יש להזין רק ספרות בשדה זה.

en: This month
he: החודש

en: This object doesn't have a change history. It probably wasn't added via this admin site.
he: לאובייקט זה אין היסטוריית שינוי. כנראה לא השתמשו בממשק הניהול הזה להוספתו.

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: '/events/search/'.
he: זה אמור להיות נתיב מלא, ללא שם המתחם. לדוגמא: '/‎/events/search'.

en: This value must be a decimal number.
he: ערך זה חייב להיות מספר עשרוני.

en: This value must be an integer.
he: ערך זה חייב להיות מספר שלם.

en: This value must be either None, True or False.
he: ערך זה חייב להיות כלום, אמת או שקר.

en: This value must be either True or False.
he: ערך זה חייב להיות אמת או שקר.

en: This value must contain only letters, numbers and underscores.
he: ערך זה חייב להכיל אותיות, ספרות וקווים תחתונים בלבד.

en: This value must contain only letters, numbers, underscores, dashes or slashes.
he: ערך זה חייב להכיל אותיות, ספרות, מקפים, קווים תחתונים ונטויים בלבד.

en: This year
he: השנה

en: Thu
he: חמישי

en: Thuringia
he: תורינגיה

en: Thursday
he: חמישי

en: Ticino
he: טיצ'ינו

en: Time
he: זמן

en: Time:
he: שעה:

en: Tlaxcala
he: טלקסקאלה

en: Tochigi
he: טושיגי

en: Today
he: היום

en: Tokushima
he: טוקושימה

en: Tokyo
he: טוקיו

en: Toledo
he: טולדו

en: Topolcany
he: טופולצ'ני

en: Tottori
he: טוטורי

en: Toyama
he: טויאמה

en: Traditional Chinese
he: סינית מסורתית

en: Trebisov
he: טרביסוב

en: Trencin
he: טרנצ'ין

en: Trencin region
he: מחוז טראנצין

en: Trnava
he: טרנאוה

en: Trnava region
he: מחוז טרנאוה

en: Tue
he: שלישי

en: Tuesday
he: שלישי

en: Turcianske Teplice
he: טורצינסק טפליץ

en: Turkish
he: טורקית

en: Tvrdosin
he: טברודוסין

en: Tyne and Wear
he: טיין ו-וויר

en: Tyrol
he: טירול

en: U.S. state (two uppercase letters)
he: מדינה בארה"ב (שתי אותיות גדולות)

en: Ukrainian
he: אוקראינית

en: Uncheck this box to make the comment effectively disappear from the site.
he: ביטול סימון תיבה תעלים בפועל את התגובה מהאתר

en: Unknown
he: לא ידוע

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
he: נא להעלות תמונה חוקית. הקובץ שהעלת אינו תמונה או מכיל תמונה מקולקלת.

en: Upper Austria
he: אוסטריה עילית

en: Uri
he: אורי

en: Use '[algo]$[salt]$[hexdigest]' or use the <a href="password/">change password form</a>.
he: יש להזין '[algo]$[salt]$[hexdigest]' או להשתמש ב<a href="password/">טופס שינוי הסיסמה</a>.

en: User
he: משתמש

en: Username
he: שם משתמש

en: Username:
he: שם משתמש:

en: Usernames cannot contain the '@' character.
he: שם משתמש אינו יכול להכיל את התו '@'.

en: Utrecht
he: אוטרכט

en: Valais
he: ואלה

en: Valencia
he: ולנסיה

en: Valencian Community
he: קהילת ולנסיה

en: Valladolid
he: ויאדוליד

en: Vaud
he: וו

en: Velky Krtis
he: ולקי קריץ

en: Veracruz
he: ורקרוז

en: Vienna
he: וינה

en: View on site
he: צפיה באתר

en: Vorarlberg
he: פורארלברג

en: Vranov nad Toplou
he: טרנוב ע"נ טופולו

en: Wakayama
he: ווקאייאמה

en: Wales
he: וויילס

en: Warmia-Masuria
he: וורמיה- מזוריה

en: Warwickshire
he:  וורוויקשייר

en: Watch your mouth! The word %s is not allowed here. | Watch your mouth! The words %s are not allowed here.
he[0]: שמור על לשונך! המילה %s אסורה לשימוש כאן.
he[1]: שמור על לשונך! המילים %s אסורות לשימוש כאן.

en: We apologize, but your form has expired. Please continue filling out the form from this page.
he: לצערנו פג תוקף הטופס שלך.  עליך להמשיך למלא את הטופס מן העמוד הזה ואילך.

en: We're sorry, but the requested page could not be found.
he: אנו מצטערים, לא ניתן למצוא את הדף המבוקש.

en: We've e-mailed you instructions for setting your password to the e-mail address you submitted. You should be receiving it shortly.
he: שלחנו הוראות לקביעת הסיסמה אל כתובת הדוא"ל שהזנת. ההודעה אמורה להתקבל בקרוב.

en: Wed
he: רביעי

en: Wednesday
he: רביעי

en: Welcome,
he: שלום,

en: Welsh
he: וולשית

en: West Glamorgan
he: מערב גלמורגן

en: West Midlands
he: מערב המידלנדס

en: West Pomerania
he: מערב פומרניה

en: West Sussex
he: מערב סאסקס

en: West Yorkshire
he: מערב יורקשייר

en: Western Cape
he: כף מערבי

en: Western Isles
he: האיים המערביים

en: Wiltshire
he:  ווילטשייר

en: Worcestershire
he:  ווסטרשייר

en: Wrong checksum for the National Business Register Number (REGON).
he: סיכום שגוי National Business Register Number (REGON).

en: Wrong checksum for the National Identification Number.
he: סכום ביקורת שגוי עבודי מספר הזיהוי הלאומי

en: Wrong checksum for the Tax Number (NIP).
he: סיכום ביקורת שגוי עבור מספר מס (NIP).

en: XML text
he: טקסט XML

en: YEAR_MONTH_FORMAT
he: d.m.Y

en: Yamagata
he: יאמאגטה

en: Yamaguchi
he: יאמאגוצ'י

en: Yamanashi
he: יאמאנשי

en: Yes
he: כן

en: Yes, I'm sure
he: כן, אני בטוח/ה

en: You don't have permission to edit anything.
he: אין לך הרשאות לעריכה.

en: You may add another %s below.
he: ניתן להוסיף %s נוסף מתחת.

en: You may edit it again below.
he: ניתן לערוך שוב מתחת

en: You're receiving this e-mail because you requested a password reset
he: הודעה זו התקבלה כי ביקשת איפוס סיסמה

en: Your Web browser doesn't appear to have cookies enabled. Cookies are required for logging in.
he: נראה שעוגיות לא מאופשרות בדפדפן שלך. הן נדרשות כדי להתחבר.

en: Your e-mail address is not your username. Try '%s' instead.
he: כתובת הדוא"ל שלך אינה שם המשתמש שלך. נסה/י '%s' במקום.

en: Your old password was entered incorrectly. Please enter it again.
he: סיסמתך הישנה הוזנה בצורה שגויה. נא להזינה שוב.

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
he: ססמתך נשמרה. כעת ניתן להתחבר.

en: Your password was changed.
he: סיסמתך שונתה.

en: Your username, in case you've forgotten:
he: שם המשתמש שלך, במקרה ששכחת:

en: Yucatán
he: יוקטן

en: Zacatecas
he: זאקאטקס

en: Zamora
he: סמורה

en: Zaragoza
he: סראגוסה

en: Zarnovica
he: זרנוביקה

en: Zeeland
he: זילנד

en: Ziar nad Hronom
he: ז'יר ע"נ הרון

en: Zilina
he: ז'ילינה

en: Zilina region
he: מחוז ז'ילינה

en: Zlate Moravce
he: זלטה מורבצה

en: Zug
he: צוג

en: Zuid-Holland
he: דרום הולנד

en: Zurich
he: ציריך

en: Zvolen
he: זבולן

en: a.m.
he: בבוקר

en: action flag
he: דגל פעולה

en: action time
he: זמן פעולה

en: active
he: פעיל

en: all %s
he: כל %s

en: and
he: ו

en: apr
he: אפר

en: aug
he: אוג

en: change message
he: הערה לשינוי

en: codename
he: שם קוד

en: comment
he: תגובה

en: content
he: תוכן

en: content type
he: סוג תוכן

en: content types
he: סוגי תוכן

en: date joined
he: תאריך הצטרפות

en: date/time submitted
he: תאריך/שעת הגשה

en: day | days
he[0]: יום
he[1]: ימים

en: dec
he: דצמ

en: display name
he: שם לתצוגה

en: domain name
he: שם מתחם

en: e-mail address
he: כתובת דוא"ל

en: eight
he: שמונה

en: enable comments
he: אפשר תגובות

en: expire date
he: תאריך פג תוקף

en: feb
he: פבר

en: filter:
he: סינון:

en: first name
he: שם פרטי

en: five
he: חמישה

en: flat page
he: דף פשוט

en: flat pages
he: דפים פשוטים

en: for your user account at %(site_name)s
he: עבור חשבון המשתמש שלך ב %(site_name)s

en: four
he: ארבעה

en: group
he: קבוצה

en: groups
he: קבוצות

en: hour | hours
he[0]: שעה
he[1]: שעות

en: is public
he: ציבורי

en: is removed
he: האם הוסר

en: jan
he: ינו

en: jul
he: יול

en: jun
he: יונ

en: last login
he: כניסה אחרונה

en: last name
he: שם משפחה

en: log entries
he: רישומי יומן

en: log entry
he: רישום יומן

en: mar
he: מרס

en: may
he: מאי

en: message
he: הודעה

en: midnight
he: חצות

en: minute | minutes
he[0]: דקה
he[1]: דקות

en: minutes
he: דקות

en: model:
he: מודל:

en: month | months
he[0]: חודש
he[1]: חודשים

en: name
he: שם

en: nd
he: שני

en: nine
he: תשעה

en: no
he: לא

en: noon
he: צהריים

en: nov
he: נוב

en: number of %s
he: מספר %s

en: object ID
he: מזהה אובייקט

en: object id
he: מזהה אובייקט

en: object repr
he: ייצוג אובייקט

en: oct
he: אוק

en: one
he: אחד

en: or
he: או

en: or make changes
he: או לבצע שינויים

en: p.m.
he: אחר הצהריים

en: password
he: סיסמה

en: permission
he: הרשאה

en: permissions
he: הרשאות

en: python model class name
he: שם ה-class של מודל פייתון

en: rd
he: שלישי

en: redirect
he: הפניה

en: redirect from
he: הפניה מ

en: redirect to
he: הפניה אל

en: redirects
he: הפניות

en: registration required
he: הרשמה נדרשת

en: related `%(app_label)s.%(object_name)s` objects
he: אובייקטי `%(app_label)s.%(object_name)s` קשורים

en: sep
he: ספט

en: session
he: התחברות

en: session data
he: מידע התחברות (session data)

en: session key
he: מפתח התחברות (session key)

en: sessions
he: התחברויות

en: seven
he: שבעה

en: site
he: אתר

en: sites
he: אתרים

en: six
he: שישה

en: st
he: ראשון

en: staff status
he: סטטוס איש צוות

en: superuser status
he: סטטוס משתמש על

en: tag:
he: תג:

en: template
he: תבנית

en: template name
he: שם תבנית

en: th
he: רביעי

en: the related `%(app_label)s.%(data_type)s` object
he: אוביקטי `%(app_label)s.%(data_type)s` קשורים

en: three
he: שלושה

en: title
he: כותרת

en: today
he: היום

en: tomorrow
he: מחר

en: two
he: שניים

en: user
he: משתמש

en: user permissions
he: הרשאות משתמש

en: user's URL
he: אתר המשתמש

en: user's email address
he: כתובת דוא"ל משתמש

en: user's name
he: שם משתמש

en: username
he: שם משתמש

en: users
he: משתמשים

en: view:
he: ה-view:

en: week | weeks
he[0]: שבוע
he[1]: שבועות

en: year | years
he[0]: שנה
he[1]: שנים

en: yes
he: כן

en: yes,no,maybe
he: כן,לא,אולי

en: yesterday
he: אתמול
