django - en to eu translation catalogue (545 entries)

en: 
    <p class="help">To install bookmarklets, drag the link to your bookmarks
    toolbar, or right-click the link and add it to your bookmarks. Now you can
    select the bookmarklet from any page in the site.  Note that some of these
    bookmarklets require you to be viewing the site from a computer designated
    as "internal" (talk to your system administrator if you aren't sure if
    your computer is "internal").</p>
eu: 
    <p class="help">Markadoreak instalatzeko eraman linka zure erreminta panelera (toolbar).
    Orain markadorea lekuko edozein horritik aukeratu dezakezu. Hauetako 
    markadore batzu, zure ordenadorea 'barnekoa' bezala erregistratua egotea
    behar dute. Hitzegin web lekuaren administradorearekin azalpen gehiagorako.</p>

en:  By %(filter_title)s
eu:  %(filter_title)s gatik

en: "%(attr)s" on line %(line)s is an invalid attribute. (Line starts with "%(start)s".)
eu: "%(attr)s" %(line)s lerroan atribitu okerra da. Lerro hasiera: "%(start)s".

en: "<%(tag)s>" on line %(line)s is an invalid tag. (Line starts with "%(start)s".)
eu: "%(tag)s" %(line)s lerroan elementu okerra da. Lerro hasiera: "%(start)s".

en: %(full_result_count)s total
eu: %(full_result_count)s guztira

en: %(optname)s with this %(fieldname)s already exists.
eu: Badago %(optname)s izenarekin %(fieldname)s-n.

en: %(score)d rating by %(user)s
eu: %(user)s -k emandako puntaketa: %(score)d

en: %(value).1f billion | %(value).1f billion
eu[0]: %(value).1f bilioi

en: %(value).1f million | %(value).1f million
eu[0]: %(value).1f milioi

en: %(value).1f trillion | %(value).1f trillion
eu[0]: %(value).1f trilioi

en: %s does not appear to be a urlpattern object
eu: %s ez dirudi  url heredu objetua

en: 1 result | %(counter)s results
eu[0]: %(counter)s emaitza
eu[1]: %(counter)s emaitzak

en: <h3>By %s:</h3>
    <ul>
eu: <h3> %s gatik:</h3>
    <ul>

en: A tag on line %(line)s is missing one or more required attributes. (Line starts with "%(start)s".)
eu: %(line)s lerroan elementu atributu bat edo gehiago faltan ditu. Lerro hasiera:"%(start)s".

en: A user with that username already exists.
eu: Usuario izen hori erabiltzen ari da.

en: A valid URL is required.
eu: URL zuzena behar da.

en: Action
eu: Ekintza

en: Add
eu: Gehitu

en: Add %(name)s
eu: Gehitu  %(name)s

en: Add %s
eu: %s gehitu

en: Add user
eu: Usuario gehitu

en: Added %s.
eu: %s gehituta.

en: All
eu: Dena

en: All dates
eu: Data guztiak

en: Anonymous users cannot vote
eu: Usuario ezezagunak ezin dezakete botoa eman

en: Any date
eu: Edozein data

en: App %r not found
eu: %r aplikazio ez da aurkitu

en: April
eu: Apirila

en: Arabic
eu: Arabiera

en: Arava
eu: Araba

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
eu: Ziur zaude %(object_name)s "%(escaped_object)s" ezabatu nai duzula ? Erlazionaturik dauden hurrengo elementuak ere ezabatuko dira:

en: Are you sure?
eu: Ziur al zaude?

en: Argentinean Spanish
eu: Argentinako espainola

en: As above, but opens the admin page in a new window.
eu: Goian bezala baina administrzazio gune leio berrian irekitzen.

en: Aug.
eu: Abu.

en: August
eu: Abuztua

en: Badly formed XML: %s
eu: XML okerra: %s

en: Basque Country
eu: Euskal Herria

en: Bengali
eu: Bengalera

en: Bookmarklets
eu: Markadoreak

en: Boolean (Either True or False)
eu: Boolearra (egia ala gezurra)

en: Boolean (Either True, False or None)
eu: Boolearra (egia, gezurra edo hutsa[None])

en: Brazilian
eu: Brasilgo portugalera

en: Bulgarian
eu: Bulgariera

en: Canary Islands
eu: Canaria uharteak

en: Castile and Leon
eu: Gaztela eta Leon

en: Castile-La Mancha
eu: La Mancha-Gaztela

en: Catalan
eu: Katalana

en: Catalonia
eu: Katalunia

en: Change
eu: Aldatu

en: Change %s
eu: %s aldatu

en: Change history: %s
eu: Aldaketa zerrenda: %s

en: Change my password
eu: Nire hitz ezkutua aldatu

en: Change password
eu: Hitz ezkutua aldatu

en: Change password: %s
eu: Hitz ezkutua aldatu: %s

en: Change:
eu: Aldatu:

en: Changed %s.
eu: %s aldatuta.

en: Check this box if the comment is inappropriate. A "This comment has been removed" message will be displayed instead.
eu: Markatu kutxa hau komentario ezegokia bada. A "Komentario hau ezabatua izan da" mezua erakutsiko da bere ordez.

en: Comma-separated integers
eu: Komaz bereiztutako zenbako osoak

en: Comment:
eu: Komentarioa:

en: Confirm password:
eu: Hitz ezkutua baieztatu:

en: Content object
eu: Eduki objetua

en: Could not retrieve anything from %s.
eu: Ezin daiteke ezer lortu %s-tik.

en: Croatian
eu: Kroaziarra

en: Currently:
eu: Orain:

en: Czech
eu: Txekiera

en: Danish
eu: Daniera

en: Database error
eu: Data base errorea

en: Date (with time)
eu: Data (orduarekin)

en: Date (without time)
eu: Data (ordurik gabe)

en: Date/time
eu: Data/ordua

en: Date:
eu: Data:

en: Dec.
eu: Abe.

en: December
eu: Abendua

en: Decimal number
eu: Zenbaki dezimala

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Deleted %s.
eu: %s ezabatuta.

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
eu: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects: %(object_name)s '%(escaped_object)s' ezabatuz, erlazionatutako objetuak ere ezabatuko ditu, baina zure kontuak ez du baimenik, hurrengo objetuak ezabatzeko:

en: Designates that this user has all permissions without explicitly assigning them.
eu: Usuario honek baimen guztiak ditu, banan banan denak zehaztu gabe.

en: Designates whether the user can log into this admin site.
eu: Usuarioak administrazio gune honetan sartu dezkeen ala ez izendatzen du.

en: Designates whether this user can log into the Django admin. Unselect this instead of deleting accounts.
eu: Usuarioak Django adminiztrazio gunean sartu daitekeen ala ez. Desaktiba ezazu aukera hau,kontua ezabatu ordez.

en: Django administration
eu: Django administradorea

en: Django site admin
eu: Django admin. gunea

en: Documentation
eu: Dokumentazioa

en: Documentation bookmarklets
eu: Dokumentazio markadoreak

en: Documentation for this page
eu: Web horri honentzat dokumentazioa

en: Duplicate values are not allowed.
eu: Errepikatutako datak ez dira onartzen.

en: Dutch
eu: Holandesa

en: E-mail address
eu: E-mail helbidea

en: E-mail address:
eu: E-mail helbidea:

en: Edit this object (current window)
eu: Objetu hau aldatu ( leiho hau)

en: Edit this object (new window)
eu: Objetu hay aldatu (leiho berria)

en: Empty values are not allowed here.
eu: Balore hutsak ez dira hemen onartzen.

en: English
eu: Ingeles

en: Ensure that there are no more than %s decimal places.
eu: Ziurta zaitez %s baino dezimale gehiago ez dagoela.

en: Ensure that there are no more than %s digits before the decimal point.
eu: Ziurta zaitez %s digitu baino gehiago ez dagoela puntu dezimalaren aurretik.

en: Ensure that there are no more than %s digits in total.
eu: Ziurta zaitez %s baino digito gehiago ez dagoela.

en: Ensure this value has at least %(min)d characters (it has %(length)d).
eu: Ziurta zaitez balore honek gutxienez %(min)d karaktere dituela ,%(length)d ditu orain.

en: Ensure this value has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
eu: Ziurta zaitez balore honek gehienez %(max)d karactere dituela, %(length)d ditu orain.

en: Ensure this value is greater than or equal to %s.
eu: Ziurta zaitez balore hau %s baino haundiagoa edo berdina dela.

en: Ensure this value is less than or equal to %s.
eu: Ziurta zaitez balore hau %s baino txikiagoa edo berdina dela.

en: Ensure your text is less than %s character. | Ensure your text is less than %s characters.
eu[0]: Ziurta zaitez textuak %s karaktere baino gutxiago duela.

en: Enter a 4 digit post code.
eu: 4 zenbaki posta kodean idatzi.

en: Enter a list of values.
eu: Balio zerrenda bat idatzi ezazu.

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
eu: Hitz ezkutu berria idatzi <strong>%(username)s</strong> usuarioarentzat.

en: Enter a number.
eu: Idatzi zenbaki bat.

en: Enter a positive number.
eu: Zenbaki positboa idatzi.

en: Enter a postal code in the format NNNN or ANNNNAAA.
eu: NNNN edo ANNNNAAA formatoan idatzi posta kode bat.

en: Enter a postal code in the format XXX XXX.
eu: Posta kodea idatzi XXX XXX formatoan.

en: Enter a valid CUIT in XX-XXXXXXXX-X or XXXXXXXXXXXX format.
eu: CUIT zuzena idatzi XX-XXXXXXXX-X edo XXXXXXXXXXXX formatoan.

en: Enter a valid IPv4 address.
eu: IPv4 zuzen bat idatzi.

en: Enter a valid U.S. state abbreviation.
eu: U.S estatu laburpen zuzen idatzi.

en: Enter a valid URL.
eu: URL zuzen bat idatzi.

en: Enter a valid date in YYYY-MM-DD format.
eu: Data zuzena idatzi, YYY-MM-DD formatoan.

en: Enter a valid date.
eu: Data zuzen bat idatzi.

en: Enter a valid date/time in YYYY-MM-DD HH:MM format.
eu: Idatzi data/hordua zuzena YYYY-MM-DD HH:MM formatoan.

en: Enter a valid date/time.
eu: Data/Ordua zuzen bat idatzi.

en: Enter a valid e-mail address.
eu: e-mail helbide zuzena idatzi.

en: Enter a valid filename.
eu: Idatzi fitxategi izen zuzena

en: Enter a valid phone number in one of the formats 6XXXXXXXX, 8XXXXXXXX or 9XXXXXXXX.
eu: Telefono zenbaki bat idatzi hurrengo formato batekin: 6XXXXXXXX, 8XXXXXXXX edo 9XXXXXXXX

en: Enter a valid postal code in the range and format 01XXX - 52XXX.
eu: Kode postal bat idatzi hurrengo formato eta tartearekin: 01XXX - 52XXX

en: Enter a valid time in HH:MM format.
eu: Hordu zuzena idatzi HH:MM formatoan.

en: Enter a valid time.
eu: Ordu zuzen bat idatzi.

en: Enter a valid value.
eu: Idatzi balio zuzena.

en: Enter a whole number between -32,768 and 32,767.
eu: Idatzi -32.768 eta 32.767 arteko zenbaki osoa.

en: Enter a whole number between 0 and 32,767.
eu: Idatzi 0 eta 32.767 arteko zenbaki osoa.

en: Enter a whole number.
eu: Zenbaki bat idatzi.

en: Enter a zip code in the format XXXX.
eu: zip kodea XXXX formatoan idatzi.

en: Enter a zip code in the format XXXXX-XXX.
eu: XXXXX-XXX formatoan zip kodea idatzi.

en: Enter only digits separated by commas.
eu: Komaz bereiztutako digitoak bakarrik idatzi.

en: Enter the same password as above, for verification.
eu: Idatzi berriro hitz ezkutua.

en: Enter valid e-mail addresses separated by commas.
eu: E-mail norabide zuzenak idatzi, komaz bereizturik.

en: Example: '/about/contact/'. Make sure to have leading and trailing slashes.
eu: Adibidez: '/about/contact/'. Ziurta zaitez '/' karaktera hasieran eta bukaeran dagoela.

en: Example: 'flatpages/contact_page.html'. If this isn't provided, the system will use 'flatpages/default.html'.
eu: Adibidez: 'flatpages/contact_page.html'. Hau ematen ez bada, sistema 'flatpages/default.html' erabiliko du.

en: Feb.
eu: Ots.

en: February
eu: Otsaila

en: Feel free to change this password by going to this page:
eu: Hitz ezkutua aldatu nai baduzu, zoaz web horri honetara joan:

en: Fields on %s objects
eu: %s objetuan zutabeak

en: File path
eu: Fitxegi bidea (path)

en: Filter
eu: Filtroa

en: Finnish
eu: Finlandesa

en: First, enter a username and password. Then, you'll be able to edit more user options.
eu: Lehenengo usuario izena eta hitz ezkutua idatzi. Gero usuarioaren aukera gehiago aldatu ditzakezu

en: Flag by %r
eu: %r -k markatuta

en: Floating point number
eu: Zenbaki erreala (float)

en: Foral Community of Navarre
eu: Nafarroako komunitate forala

en: Forgotten your password?
eu: Hitz ezkutua ahaztu duzu?

en: Forgotten your password? Enter your e-mail address below, and we'll reset your password and e-mail the new one to you.
eu: Hitz ezkutua ahaztu dezu ? Hidatzi zure e-mail helbidea, eta hitz ezkutu berri bat bidaliko dizugu.

en: French
eu: Frantzesa

en: Fri
eu: Osti

en: Friday
eu: Ostirala

en: Gaeilge
eu: Gaelikoa

en: Galician
eu: Galiziarra

en: German
eu: Alemaniera

en: Go
eu: Aurrera

en: Greek
eu: Greziera

en: Groups
eu: Taldeak

en: Guipuzkoa
eu: Gupuzkoa

en: Hebrew
eu: Hebreera

en: History
eu: Aurrekoak

en: Hold down "Control", or "Command" on a Mac, to select more than one.
eu: Zapaldu "Control" karakterea edo "Command" Mac batean, bat baino gehiago aukeratzeko.

en: Home
eu: Hasiera

en: Hungarian
eu: Hungarierra

en: IP address
eu: IP helbidea

en: Icelandic
eu: Islandiera

en: If this is checked, only logged-in users will be able to view the page.
eu: Hau markatuta badago, erregistratutako usuarioak bakarrik ikusiko dute horria.

en: Important dates
eu: Data garrantzitsuak

en: In addition to the permissions manually assigned, this user will also get all permissions granted to each group he/she is in.
eu: Usuario honek, eskuz emandako baimen guztietaz aparte, berari egokitutako talde bakoitzari emandako baimenak ere izango ditu.

en: Integer
eu: Zenbaki osoa

en: Invalid CNPJ number.
eu: CNPJ zenbaki okerra.

en: Invalid CPF number.
eu: CPF zenbaki okerra.

en: Invalid CUIT.
eu: CUIT okerra.

en: Invalid URL: %s
eu: URL okerra: %s

en: Invalid checksum for CIF.
eu: CIF kontrl kode okerra.

en: Invalid checksum for NIE.
eu: NIE kontrol kode okerra.

en: Invalid checksum for NIF.
eu: NIF kontrol kode okerra.

en: Invalid checksum for bank account number.
eu: Banku kontu zenbakian kontrol digito okerra.

en: Invalid comment ID
eu: Komentario ID okerra

en: Invalid date: %s
eu: Data okerra: %s

en: Italian
eu: Italiera

en: Jan.
eu: Urt.

en: January
eu: Urtarrila

en: Japanese
eu: Japoniera

en: July
eu: Uztaila

en: Jumps to the admin page for pages that represent a single object.
eu: Objetu bakarra erakusten horrietan, adminiztrazio gunera joan.

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
eu: Edozein lekutik, horriaren bista sortzaileara (view) salto egiten du.

en: June
eu: Ekaina

en: Kannada
eu: Kanadiera

en: Khmer
eu: khemerera

en: Korean
eu: Koreera

en: La Rioja
eu: Errioxa

en: Latvian
eu: Lituaniera

en: Line breaks are not allowed here.
eu: Lerro berriak (line breaks) ez dire onartzen hemen.

en: Log in
eu: Sartu

en: Log in again
eu: Berrio sartu (log in)

en: Log out
eu: Atera

en: Logged out
eu: Sesiotik kanpo

en: Looks like your browser isn't configured to accept cookies. Please enable cookies, reload this page, and try again.
eu: Zure nabegatzaileak ez ditu cookie-ak onartzen. Aktiba ezazu hauen erabilera eta ekarri ezazu horria hau berriro.

en: Lowercase letters are not allowed here.
eu: Hemen letra minukulak ez dira onartzen.

en: Macedonian
eu: Mazedoniera

en: Make sure your uploaded file is at least %s bytes big.
eu: Ziurta zaitez bidalitako fitxategia gutxienex %s byte tamaina duela.

en: Make sure your uploaded file is at most %s bytes big.
eu: Ziurta zaitez bidalitako fitxategia gehienez %s byte dituela.

en: March
eu: Martxoa

en: May
eu: Maiatza

en: Model %(name)r not found in app %(label)r
eu: %(name)r modeloa ez da %(label)r aplikazioan aurkitu

en: Models available in the %(name)s application.
eu: %(name)s aplikazioan Modeloak.

en: Moderator deletion by %r
eu: %r moderatzaileak ezabatua

en: Mon
eu: Astelehe

en: Monday
eu: Astelehena

en: My Actions
eu: Nere ekintzak

en: Navarre
eu: Nafarroa

en: New password:
eu: Hitz ezkutu berria:

en: No
eu: Ez

en: No fields changed.
eu: Ez da zutaberik aldatu.

en: No file was submitted.
eu: Ez da fitxategirik bidali.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
eu: Ez da fitxategirik bidali. Baiztatu ezazu formularioren kode formatoa.

en: No voting for yourself
eu: Norberak ezin dezake botoa eman

en: Non-numeric characters aren't allowed here.
eu: Zenbaki karaktereak bakarrik onartzen dira hemen.

en: None available
eu: Ez dago ezer

en: Norwegian
eu: Norvegiera

en: Nov.
eu: Aza.

en: November
eu: Azaroa

en: Oct.
eu: Urr.

en: October
eu: Urria

en: Old password:
eu: Hitz ezkutu zaharra

en: One or more %(fieldname)s in %(name)s:
eu: %(fieldname)s bat edo gehiago %(name)s n

en: One or more %(fieldname)s in %(name)s: %(obj)s
eu: %(fieldname)s bat edo  gehiago %(name)s an: %(obj)s

en: One or more of the required fields wasn't submitted
eu: Beharrezko fitxategi bat edo gehiago ez dira bidali

en: Only POSTs are allowed
eu: POST bakarrik onartzen dira

en: Only alphabetical characters are allowed here.
eu: Karaktere alfabetikoak bakarrik onartzen dira hemen.

en: Optional
eu: Aukerakoa

en: Order:
eu: Ordena:

en: Ordering
eu: Ordenaketa

en: Page not found
eu: Ez da lekua aurkitu

en: Password
eu: Hitz ezkutua

en: Password (again)
eu: Hitz ezkutua (berriro)

en: Password change
eu: Hitz ezkutua aldatu

en: Password change successful
eu: Hitz ezkutuaren aldaketa arrakastatsua

en: Password changed successfully.
eu: Hitz ezkutua aldaketa zuzena.

en: Password reset
eu: Hitz ezkutua ezabatu

en: Password reset on %s
eu: Hitz ezkutu ezabatua %s n

en: Password reset successful
eu: Hitz ezkutuaren ezabaketa zuzena

en: Password:
eu: Hitz ezkutua:

en: Past 7 days
eu: Aurreko 7 egunak

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Persian
eu: Persiera

en: Personal info
eu: Informazio pertsonala

en: Phone number
eu: Telefono zenbakia

en: Phone numbers must be in XX-XXXX-XXXX format.
eu: Telefono zenbakiak XX-XXXX-XXXX formatoa behar dute.

en: Phone numbers must be in XXX-XXX-XXXX format. "%s" is invalid.
eu: Telefono zenbakiak XXX-XXX-XXXX formatoa eduki behar dute. "%s" okerra.

en: Please close the unclosed %(tag)s tag from line %(line)s. (Line starts with "%(start)s".)
eu: Mesedez itxi itxigabeko %(tag)s elementoa %(line)s lerroan. Lerroa hasiera: "%(start)s".

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
eu[0]: Arren zuzendu ondoko akatsa
eu[1]: Arren zuzendu ondoko akatsak

en: Please enter a correct username and password. Note that both fields are case-sensitive.
eu: Mesedez idatzi usuario izena eta hitz ezkutu egokiak. Maiskula eta minuskula ondo bereiztu.

en: Please enter a valid %s.
eu: Mesades idatzi %s zuzena.

en: Please enter a valid IP address.
eu: Idatzi IP zenbaki zuzena mesedez.

en: Please enter a valid NIF or NIE.
eu: Idatzi NIF edo NIE zuzena.

en: Please enter a valid NIF, NIE, or CIF.
eu: Idatzi NIF,NIE edo CIF zuzena.

en: Please enter a valid bank account number in format XXXX-XXXX-XX-XXXXXXXXXX.
eu: Mesedez idatzi banku kontu zenbaki zuzena XXXX-XXXX-XX-XXXXXXXXXX formatoarekin.

en: Please enter a valid decimal number with a whole part of at most %s digit. | Please enter a valid decimal number with a whole part of at most %s digits.
eu[0]: Idatzi zenbaki digital zuzena, %s digitorekin gutxienez alde osoan.

en: Please enter a valid decimal number with at most %s decimal place. | Please enter a valid decimal number with at most %s decimal places.
eu[0]: Idatzi zenbaki dezimal zuzena, %s digitorekin dezimalean.

en: Please enter a valid decimal number with at most %s total digit. | Please enter a valid decimal number with at most %s total digits.
eu[0]: Idatzi zenbaki dezimal zuzena gehienez %s digitorekin.

en: Please enter a valid decimal number.
eu: Idatzi zenbaki dezimal zuzena mesedez.

en: Please enter a valid floating point number.
eu: Idatzi zenbaki erreal zuzena.

en: Please enter both fields or leave them both empty.
eu: Hidatzi bi datuak edo utzi biak hutsik.

en: Please enter something for at least one field.
eu: Idatzi gutxienez data bat.

en: Please enter valid %(self)s IDs. The value %(value)r is invalid. | Please enter valid %(self)s IDs. The values %(value)r are invalid.
eu[0]: Mesedez idatzi %(self)s ID zuzena. %(value)r okerra da.

en: Please enter your old password, for security's sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
eu: Idatzi hitz ezkutu zaharra segurtasun arrazoiengatik eta gero hitz ezkutu berria bi aldiz, akatsik egiten ez duzula ziurtatu dezagun.

en: Please log in again, because your session has expired. Don't worry: Your submission has been saved.
eu: Mesedez berriro sar saitez, sesioa zahartu bai da. Bidalitakoa gorde egin da.

en: Polish
eu: Poloniera

en: Portugese
eu: Portugalera

en: Post a photo
eu: Argazkia bidali

en: Posted by %(user)s at %(date)s
    
    %(comment)s
    
    http://%(domain)s%(url)s
eu: %(user)s -k bidalia %(date)s -n
    
    %(comment)s
    
    http://%(domain)s%(url)s

en: Preview comment
eu: Komentarioa aurreikusi

en: Principality of Asturias
eu: Asturiaseko printzipadoa

en: Ratings
eu: Puntuaketak

en: Recent Actions
eu: Azken ekintzak

en: Relation to parent model
eu: Gurazo modeloarekin erlazioa

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: Required. 30 characters or fewer. Alphanumeric characters only (letters, digits and underscores).
eu: Beharrezkoa. 30 karaktere edo gutxiago. Karaktere alfanumerikoak bakarrik (letra, zembaki eta '_')

en: Reset my password
eu: Hitz ezkutua ezabatu

en: Romanian
eu: Errumaniera

en: Russian
eu: Errusiera

en: Sat
eu: Lar

en: Saturday
eu: Larunbata

en: Save
eu: Gorde

en: Save and add another
eu: Gorde eta beste bat gehitu

en: Save and continue editing
eu: Gorde eta aldatzen jarraitu

en: Save as new
eu: Berria bezala gorde

en: Select %s
eu: %s aukeratu

en: Select %s to change
eu: aldaketarako %s aukeratu

en: Select a valid brazilian state. That state is not one of the available states.
eu: Brasilgo estatu zuzen bat aukeratu. Hori ez dago aukeran.

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
eu: Aukeratu aukera zuzen bat. %(value)s ez da zuzena.

en: Select a valid choice. %s is not one of the available choices.
eu: Aukera zuzena aukeratu. %s ez da zuzena.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
eu: Aukera zuzen bat aukeratu. Aukeratutakoa ez da zuzena.

en: Select a valid choice; '%(data)s' is not in %(choices)s.
eu: Aukera zuzena aukeratu: '%(data)s' ez dago %(choices)s hartean.

en: Separate multiple IDs with commas.
eu: Bereiztu ID zerrenda koma bidez.

en: Sept.
eu: Ira.

en: September
eu: Iraila

en: Serbian
eu: Serbiera

en: Server Error <em>(500)</em>
eu: Serbidore Errorea <em>(500)</em>

en: Server error
eu: Serbidore errorea

en: Server error (500)
eu: Serbidor errorea (500)

en: Show all
eu: Dena erakutsi

en: Show object ID
eu: Objetuaren ID erakutsi

en: Shows the content-type and unique ID for pages that represent a single object.
eu: Objetu bakarra erakusten duten horrietan, eduki mota (content-type) eta horriaren ID bakarra erakutsi, .

en: Simplified Chinese
eu: Txinera (sinpletua)

en: Site administration
eu: Web gunearen administrazioa

en: Slovak
eu: Eslovakiera

en: Slovenian
eu: Esloveniera

en: Some text starting on line %(line)s is not allowed in that context. (Line starts with "%(start)s".)
eu: Texturen bat  %(line)s lerroan ez da onartzen contextu horretan. Lerro hasiera: "%(start)s".

en: Somebody tampered with the comment form (security violation)
eu: Norbaitek komentario formularioa maltzurki eraldatu du (segurtasun erasoa)

en: Something's wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
eu: Zerbait gaizki dago zure data-basearekin. Ziurtatu ezazu data-baseko taulak sortuak izan direla eta usuario egokiarengatik irakurriak izan daitekela

en: Spanish
eu: Espainola

en: String (up to %(max_length)s)
eu: Katea (%(max_length)s gehienez)

en: Sun
eu: Iga

en: Sunday
eu: Igandea

en: Swedish
eu: Suediera

en: Tamil
eu: Tamilera

en: Telugu
eu: Telegu hizkuntza

en: Text
eu: Textua

en: Thanks for spending some quality time with the Web site today.
eu: Mila esker gaur zure denbora web gunean erabiltzegatik.

en: Thanks for using our site!
eu: Mila esker gure web gunea erabiltzeagatik!

en: That e-mail address doesn't have an associated user account. Are you sure you've registered?
eu: E-mail helbide horrek ez du usariorik. Ziur al zaude erregistraturik zaudela?

en: The "%(attr)s" attribute on line %(line)s has an invalid value. (Line starts with "%(start)s".)
eu: "%(attr)s" atributoa %(line)s lerroan balore okerra du. (Lerro hasiera: "%(start)s".)

en: The %(name)s "%(obj)s" was added successfully.
eu: %(name)s "%(obj)s arrakastaz gehitua izan da.

en: The %(name)s "%(obj)s" was added successfully. You may edit it again below.
eu: %(name)s "%(obj)s" arrakastarekin gehituta izan da. Jarraian aldatu dezakezu berriro.

en: The %(name)s "%(obj)s" was changed successfully.
eu: %(name)s "%(obj)s" aldatuta izan da.

en: The %(name)s "%(obj)s" was deleted successfully.
eu: %(name)s "%(obj)s"  arrakastaz ezabatua izan da.

en: The %(site_name)s team
eu: %(site_name)s web gunearen taldea

en: The %(verbose_name)s was created successfully.
eu: %(verbose_name)s arazorik gabe sortu da

en: The %(verbose_name)s was deleted.
eu: %(verbose_name)s ezabatua izan da.

en: The %(verbose_name)s was updated successfully.
eu: %(verbose_name)s arazorik gabe aldatua izan da.

en: The URL %(url)s returned the invalid Content-Type header '%(contenttype)s'.
eu: %(url)s URLak content-type okerra itzuli du: '%(contenttype)s'.

en: The URL %s does not point to a valid QuickTime video.
eu: %s URLa ez da QuickTime bideo zuzena.

en: The URL %s does not point to a valid image.
eu: %s URLa ez da irudi zuzena.

en: The URL %s is a broken link.
eu: %s URLa ez dabil ondo.

en: The comment form didn't provide either 'preview' or 'post'
eu: Komentario formularioa ez zuen ez 'berikusi'  edo 'bidali'

en: The comment form had an invalid 'target' parameter -- the object ID was invalid
eu: Komentario formularioak 'target' parametroa okerra zuen -- objetuaren ID okerra zen

en: The format for this field is wrong.
eu: Data honen formatoa okerra da.

en: The submitted file is empty.
eu: Bidalitako fitxategia hutsik dago.

en: The two 'new password' fields didn't match.
eu: Bi hitz ezkutu berriak ez dira berdinak.

en: The two password fields didn't match.
eu: Hitz ezkutuak ez dira berdinak.

en: There's been an error. It's been reported to the site administrators via e-mail and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
eu: Arazo bat izan da. Web guneraren administradorea e-mail bidez ohartuko da eta laister konpondua egon beharko luke. Barkatu arazoak.

en: This URL appears to be a broken link.
eu: URL hau ez dabil ondo.

en: This account is inactive.
eu: Kontu hau az dago aktibatuta.

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with 'http://'.
eu: Hau 'bide' absolutua (goian bezala) edo URL osoa , 'http://'-rekin hasiz, izan daiteke.

en: This comment was flagged by %(user)s:
    
    %(text)s
eu: %(user)s -k komentario hay markatu du:
    
    %(text)s

en: This comment was posted by a sketchy user:
    
    %(text)s
eu: Komentario hau usuario 'arin' batek bidalia da:
    
    %(text)s

en: This comment was posted by a user who has posted fewer than %(count)s comment:
    
    %(text)s | This comment was posted by a user who has posted fewer than %(count)s comments:
    
    %(text)s
eu[0]: Komentario hau, %(count)s komentario baino gutxiago egindako usuario batek bidalia da:<br><br>%(text)s

en: This field cannot be null.
eu: Datu hau ezin daiteke hutsa izan (null).

en: This field is invalid.
eu: Data okerra.

en: This field is required.
eu: Kanpo hau beharrezkoa da.

en: This field must be given if %(field)s is %(value)s
eu: Data hau idatzi behar da, %(field)s %(value)s balorea badu.

en: This field must be given if %(field)s is not %(value)s
eu: Data hau idatzi behar da %(field)s %(value)s balorea ez bada.

en: This field must match the '%s' field.
eu: Data hau '%s' data berdindu behar du.

en: This field requires 7 or 8 digits.
eu: Data honek 7 edo 8 digito behar ditu.

en: This field requires at least 14 digits
eu: Data honek 14 digito behar ditu gutxienez

en: This field requires at most 11 digits or 14 characters.
eu: Data honek gehienez 11 digito edo 14 karaktere behar ditu.

en: This field requires only numbers.
eu: Data honek zenbakiak bakarrik behar ditu.

en: This month
eu: Hilabete hau

en: This object doesn't have a change history. It probably wasn't added via this admin site.
eu: Objetu honek ez du alketa zerrenda bat. Ziur asko, administrazio leku hau erabili gabe gehitua izan da.

en: This rating is required because you've entered at least one other rating.
eu: Puntuaketa hau beharrezkoa da, gutxienez beste puntaketa bat sartu duzulako

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: '/events/search/'.
eu: Hau 'bide' absolutua izan beharko luke, dominio izena kenduta. 'Adibidez: events/search/'.

en: This value can't be comprised solely of digits.
eu: Balore honek ezin daiteke digitoz bakarrik osatua egon.

en: This value must be a decimal number.
eu: Balore hau zenbaki dezimala izan begar du.

en: This value must be a power of %s.
eu: Balore hau %s-ren multiploa izan behar du.

en: This value must be an integer.
eu: Balore hau zenbaki osoa izan behar du.

en: This value must be at least %s.
eu: Gutxienez  %s izan behar du.

en: This value must be between %(lower)s and %(upper)s.
eu: Balore hau %(lower)s eta %(upper)s artean egon behar du.

en: This value must be either None, True or False.
eu: Balore hau hutsa, egia edo gezurra izan behar du (None, True,False)

en: This value must be either True or False.
eu: Balore hau egia ala gezurra izan behar du (True/False).

en: This value must be no more than %s.
eu: Balore hau %s baino txikiagoa izan behar du.

en: This value must contain only letters, numbers and underscores.
eu: Balore honek, letrak, zenbakia eta '_' karakterak bakarrik eduki ditzazke.

en: This value must contain only letters, numbers, underscores or hyphens.
eu: Balore honek letrak, zenbakiak eta '_','-' karatereak bakarrik izan ditzazke.

en: This value must contain only letters, numbers, underscores, dashes or slashes.
eu: Balore honek, letrak, zenbakia eta  '_', '/','-' karakterak bakarrik eduki ditzazke.

en: This year
eu: Urte hau

en: Thu
eu: Oste

en: Thursday
eu: Osteguna

en: Time
eu: Ordua

en: Time:
eu: Ordua:

en: Today
eu: Gaur

en: Traditional Chinese
eu: Txinera (tradizionala)

en: Tue
eu: Astear

en: Tuesday
eu: Asteartea

en: Turkish
eu: Turkiera

en: U.S. state (two uppercase letters)
eu: U.S statua (bi letra maiuskula)

en: Ukrainian
eu: Ukrainera

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
eu: Bidali irudi zuzena. Zuk bidalitako fitxategia ez da irudi motako edo akatsa du.

en: Uppercase letters are not allowed here.
eu: Hemen letra maiuskulak ez dira onartzen.

en: Use '[algo]$[salt]$[hexdigest]' or use the <a href="password/">change password form</a>.
eu: Erabili '[algo]$[salt]$[hexdigest]' edo erabili <a href="password/">hitz ezkuta aldatu </a>.

en: User
eu: Usuarioa

en: Username
eu: Usuario izena

en: Username:
eu: Usuario Izena:

en: Usernames cannot contain the '@' character.
eu: Usuario izenek ezin dezkete @ karakterea eduki.

en: Valencian Community
eu: Valeciako komunitatea

en: Valid HTML is required. Specific errors are:
    %s
eu: HTML zuzena behar da. Erroreak daude:
    %s

en: View on site
eu: Lekuaren bista

en: Watch your mouth! The word %s is not allowed here. | Watch your mouth! The words %s are not allowed here.
eu[0]: Kontuz ibili! %s hitza ez dago hemen onartua.

en: We're sorry, but the requested page could not be found.
eu: Barkatu, eskatutako lekua ezin daiteke aurkitu

en: We've e-mailed a new password to the e-mail address you submitted. You should be receiving it shortly.
eu: Hitz ezkutu berria e-mail bidez bidali dizugu. Epe laburrean jasokor duzu.

en: Wed
eu: Asteaz

en: Wednesday
eu: Asteazkena

en: Welcome,
eu: Ongi etorri.

en: Welsh
eu: Gales

en: XML text
eu: XML textua

en: Year must be 1900 or later.
eu: Urtea 1900 edo haundiagoa izan behar du.

en: Yes
eu: Bai

en: Yes, I'm sure
eu: Bai, ziur nago

en: You don't have permission to edit anything.
eu: Ezer aldatzeko baimenik ez dezu.

en: You may add another %s below.
eu: Beste %s gehitu dezakezu jarraian.

en: You may edit it again below.
eu: Berriro alkatu zenezake beherago.

en: You're receiving this e-mail because you requested a password reset
eu: Mezu elektroniko hau jaso dezu, hitz ezkutuaren ezabaketa eskatu duzulako

en: Your Web browser doesn't appear to have cookies enabled. Cookies are required for logging in.
eu: Zure nabegatzaileak ez ditu cookiak onartzen. Cookia-k beharrezkoak dira sistemn sartzeko.

en: Your e-mail address is not your username. Try '%s' instead.
eu: Zure e-mail helbidea ez da zure usuario izena. Ahalegindo '%s' rekin.

en: Your name:
eu: Zure izena:

en: Your new password is: %(new_password)s
eu: Zure hitz ezkutu berria %(new_password)s da

en: Your old password was entered incorrectly. Please enter it again.
eu: Zure hitz ezkutu zaharra ez zuzena. Idatzi ezazu berriro.

en: Your password was changed.
eu: Hitz ezkutua aldatua izan da

en: Your username, in case you've forgotten:
eu: Zure usuario izena (ahaztu badezu):

en: action flag
eu: Ekintza botoia

en: action time
eu: Ekintz hordua

en: active
eu: Aktiboa

en: all %s
eu: %s dena

en: and
eu: eta

en: approved by staff
eu: arduradunek onartua

en: apr
eu: api

en: aug
eu: abu

en: change message
eu: Mezua aldatu

en: codename
eu: code izena (codename)

en: comment
eu: komentarioa

en: comments
eu: Komentarioak

en: content
eu: edukiera

en: content type
eu: edukiera moeta

en: content types
eu: edukiera moetak

en: date joined
eu: erregistro eguna

en: date/time submitted
eu: data/hordua bidalia

en: day | days
eu[0]: eguna

en: dec
eu: abe

en: deletion date
eu: ezabatze data

en: display name
eu: erakusteko izena

en: domain name
eu: dominio izena

en: e-mail address
eu: e-mail helbidea

en: eight
eu: zortzi

en: enable comments
eu: komentarioak onartu

en: expire date
eu: amaiera data

en: feb
eu: ots

en: filter:
eu: filtroa:

en: first name
eu: izena

en: five
eu: bost

en: flag date
eu: markatutako eguna

en: for your user account at %(site_name)s
eu: %(site_name)s usuario kontuarentzat

en: four
eu: lau

en: free comment
eu: komentario librea

en: free comments
eu: komentario libreak

en: group
eu: taldea

en: groups
eu: taldeak

en: headline
eu: izenburua

en: hour | hours
eu[0]: hordua

en: ip address
eu: ip zenbakia

en: is public
eu: publikoa

en: is removed
eu: ezabatua

en: is valid rating
eu: puntuaketa zuzena

en: jan
eu: urt

en: jul
eu: uzt

en: jun
eu: eka

en: karma score
eu: karma puntuaketa

en: karma scores
eu: karma puntuaketak

en: last login
eu: azken sarrera

en: last name
eu: abizena

en: log entries
eu: log sarrerak

en: log entry
eu: Log sarrera

en: may
eu: mai

en: message
eu: mezua

en: midnight
eu: gauerdia

en: minute | minutes
eu[0]: minutu

en: minutes
eu: minutuak

en: model:
eu: modeloa:

en: moderator deletion
eu: moderatzaileak ezabatua

en: moderator deletions
eu: moderatzaileak ezabatuak

en: month | months
eu[0]: hilabetea

en: name
eu: izena

en: nd
eu: garren

en: nine
eu: bederatzi

en: noon
eu: eguerdia

en: nov
eu: aza

en: number of %s
eu: %s zenbakia

en: object ID
eu: objetuaren ID

en: object id
eu: Objetuaren id

en: object repr
eu: Objeturaren repr

en: oct
eu: urr

en: one
eu: bat

en: or
eu: edo

en: password
eu: hitz ezkutua

en: permission
eu: baimena

en: permissions
eu: baimenak

en: person's name
eu: pertsonaren izena

en: python model class name
eu: python model class izena

en: rating #1
eu: puntaketa #1

en: rating #2
eu: puntaketa #2

en: rating #3
eu: puntaketa #3

en: rating #4
eu: puntaketa #4

en: rating #5
eu: puntaketa #5

en: rating #6
eu: puntaketa #6

en: rating #7
eu: puntaketa #7

en: rating #8
eu: puntaketa #8

en: rd
eu: garren

en: redirect
eu: berbidali

en: redirect from
eu: nondik berbidalia

en: redirect to
eu: Nora berbidali

en: redirects
eu: berbidali

en: registration required
eu: erregistratzea beharrezkoa da

en: related `%(label)s.%(name)s` objects
eu: erlazionaturik `%(label)s.%(name)s` objetua

en: score
eu: puntuaketa

en: score date
eu: puntuaketa data

en: sep
eu: ira

en: session
eu: sesioa

en: session data
eu: sesioaren data

en: session key
eu: sesioaren giltza

en: sessions
eu: sesioak

en: seven
eu: zazpi

en: site
eu: web gunea

en: sites
eu: web guneak

en: six
eu: sei

en: st
eu: .

en: staff status
eu: Arduraduen egoera

en: superuser status
eu: Usuario nagusia (superuser)

en: template name
eu: plantila izena

en: th
eu: garren

en: the related `%(label)s.%(type)s` object
eu: erlazionaturik `%(label)s.%(type)s` objetua

en: three
eu: hiru

en: title
eu: izenburua

en: today
eu: gaur

en: tomorrow
eu: bihar

en: two
eu: bi

en: user
eu: Usuarioa

en: user flag
eu: usuarioaren markaketa

en: user flags
eu: usuariaren markaketak

en: user permissions
eu: Usuarioaren baimenak

en: username
eu: usuario izena

en: users
eu: Usuarioak

en: view:
eu: bista:

en: week | weeks
eu[0]: astea

en: year | years
eu[0]: urtea

en: yes,no,maybe
eu: bai,ez,agian

en: yesterday
eu: atzo
