django - en to el translation catalogue (421 entries)

en:  By %(filter_title)s
el:  Ανά %(filter_title)s

en: %(full_result_count)s total
el: %(full_result_count)s συνολικά

en: %(score)d rating by %(user)s
el: %(score)d βαθμολογία από %(user)s

en: %(value).1f billion | %(value).1f billion
el[0]: %(value).1f δισεκατομμύριο
el[1]: %(value).1f δισεκατομμύρια

en: %(value).1f million | %(value).1f million
el[0]: %(value).1f εκατομμύριο
el[1]: %(value).1f εκατομμύρια

en: %(value).1f trillion | %(value).1f trillion
el[0]: %(value).1f τρισεκατομμύριο
el[1]: %(value).1f τρισεκατομμύρια

en: %s does not appear to be a urlpattern object
el: Το %s δε φαίνεται να είναι ένα αντικείμενο urlpattern

en: 1 result | %(counter)s results
el[0]: 1 αποτέλεσμα
el[1]: %(counter)s αποτελέσματα

en: <h3>By %s:</h3>
    <ul>
el: <h3>Από %s:</h3>
    <ul>

en: A user with that username already exists.
el: Ένας χρήστης με αυτό το όνομα χρήστη υπάρχει ήδη.

en: A valid URL is required.
el: Απαιτείται ένα έγκυρο URL.

en: AM
el: ΠΜ

en: Action
el: Ενέργεια

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add %(name)s
el: Προσθήκη %(name)s

en: Add %s
el: Προσθήκη %s

en: Add user
el: Προσθήκη χρήστη

en: Added %s.
el: Το %s προστέθηκε.

en: All
el: Όλα

en: All dates
el: Όλες οι ημερομηνίες

en: Anonymous users cannot vote
el: Ανώνυμοι χρήστες δεν μπορούν να ψηφίσουν

en: Any date
el: Οποιαδήποτε ημερομηνία

en: April
el: Απρίλιος

en: Arabic
el: Αραβικά

en: Are you sure?
el: Είστε σίγουροι;

en: Argentinean Spanish
el: Ισπανικά Αργεντινής

en: Aug.
el: Αύγ.

en: August
el: Αύγουστος

en: Badly formed XML: %s
el: Κακώς δομημένη XML: %s

en: Bengali
el: Μπενγκάλι

en: Bookmarklets
el: Σελιδοδείκτες

en: Boolean (Either True or False)
el: Boolean (Είτε Αληθές ή Ψευδές)

en: Boolean (Either True, False or None)
el: Boolean (Αληθές, Ψευδές, ή τίποτα)

en: Brazilian
el: Βραζιλιάνικα

en: Catalan
el: Καταλανικά

en: Change
el: Επεξεργασία

en: Change %s
el: Αλλαγή του %s

en: Change history: %s
el: Ιστορικό αλλαγών: %s

en: Change my password
el: Αλλαγή του συνθηματικού μου

en: Change password
el: Αλλαγή συνθηματικού

en: Change password: %s
el: Αλλαγή συνθηματικού: %s

en: Change:
el: Αλλαγή:

en: Changed %s.
el: Έγινε επεξεργασία του %s.

en: Check this box if the comment is inappropriate. A "This comment has been removed" message will be displayed instead.
el: Επιλέξτε αυτό το κουτί ελέγχου εάν το σχόλιο είναι ανάρμοστο. Ένα μήνυμα "Αυτό το σχόλιο διαγράφηκε" θα εμφανιστεί στη θέση του.

en: Comma-separated integers
el: Ακέραιοι χωρισμένοι με κόμματα

en: Comment:
el: Σχόλιο:

en: Confirm password:
el: Επιβεβαίωση συνθηματικού:

en: Content object
el: Αντικείμενο περιεχομένου

en: Currently:
el: Τρέχουσα:

en: Czech
el: Τσέχικα

en: DATETIME_FORMAT
el: j N Y, P

en: DATE_FORMAT
el: j N Y

en: DATE_WITH_TIME_FULL
el: N j, Y, P

en: Danish
el: Δανέζικα

en: Database error
el: Σφάλμα βάσης δεδομένων

en: Date (with time)
el: Ημερομηνία (με την ώρα)

en: Date (without time)
el: Ημερομηνία (χωρίς την ώρα)

en: Date/time
el: Ημερομηνία/ώρα

en: Date:
el: Ημ/νία:

en: Dec.
el: Δεκ.

en: December
el: Δεκέμβριος

en: Decimal number
el: Δεκαδικός αριθμός

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Deleted %s.
el: Το %s διεγράφη.

en: Designates whether the user can log into this admin site.
el: Ορίζει αν ο χρήστης μπορεί να συνδεθεί στο χώρο διαχείρισης.

en: Django administration
el: Διαχείριση Django

en: Django site admin
el: Διαχειριστής ιστότοπου Django

en: Documentation
el: Τεκμηρίωση

en: Documentation bookmarklets
el: Σελιδοδείκτες τεκμηρίωσης

en: Documentation for this page
el: Τεκμηρίωση για αυτήν τη σελίδα

en: Duplicate values are not allowed.
el: Δεν επιτρέπονται διπλές τιμές.

en: Dutch
el: Ολλανδικά

en: E-mail address
el: Ηλεκτρονική διεύθυνση

en: E-mail address:
el: Ηλεκτρονική διεύθυνση:

en: Edit this object (current window)
el: Επεξεργασία αυτού του αντικειμένου (τρέχον παράθυρο)

en: Edit this object (new window)
el: Επεξεργασία αυτού του αντικειμένου (νέο παράθυρο)

en: Empty values are not allowed here.
el: Δεν επιτρέπονται κενές τιμές εδώ.

en: English
el: Αγγλικά

en: Ensure this value has at least %d characters.
el: Βεβαιωθείτε ότι το κείμενο σας έχει μέγεθος τουλάχιστον %d χαρακτήρες.

en: Ensure this value has at most %d characters.
el: Βεβαιωθείτε ότι το κείμενο σας έχει μέγεθος το πολύ %d χαρακτήρες.

en: Ensure your text is less than %s character. | Ensure your text is less than %s characters.
el[0]: Βεβαιωθείτε ότι το κείμενο σας έχει μέγεθος μικρότερο από %s χαρακτήρα.
el[1]: Βεβαιωθείτε ότι το κείμενο σας έχει μέγεθος μικρότερο από %s χαρακτήρες.

en: Enter a positive number.
el: Εισάγετε ένα θετικό αριθμό.

en: Enter a valid URL.
el: Εισάγετε ένα έγκυρο URL.

en: Enter a valid date in YYYY-MM-DD format.
el: Εισάγετε μία έγκυρη ημερομηνία στη μορφή ΧΧΧΧ-MM-ΗΗ.

en: Enter a valid date.
el: Εισάγετε μια έγκυρη ημερομηνία.

en: Enter a valid date/time in YYYY-MM-DD HH:MM format.
el: Εισάγετε μία έγκυρη ημερομηνία/ώρα στη μορφή ΧΧΧΧ-MM-ΗΗ ΩΩ:ΛΛ.

en: Enter a valid date/time.
el: Εισάγετε μια έγκυρη ημερομηνία/ώρα.

en: Enter a valid e-mail address.
el: Εισάγετε μια έγκυρη διεύθυνση ηλ. ταχυδρομείου.

en: Enter a valid filename.
el: Εισάγετε ένα έγκυρο όνομα αρχείου.

en: Enter a valid time in HH:MM format.
el: Εισάγετε μία έγκυρη ώρα στη μορφή ΩΩ-ΛΛ.

en: Enter a valid time.
el: Εισάγετε μια έγκυρη ώρα.

en: Enter a valid value.
el: Εισάγετε μια έγκυρη τιμή.

en: Enter a whole number between -32,768 and 32,767.
el: Εισάγετε έναν ακέραιο αριθμό μεταξύ -32,768 και 32,767.

en: Enter a whole number between 0 and 32,767.
el: Εισάγετε έναν ακέραιο αριθμό μεταξύ 0 και 32,767.

en: Enter a whole number.
el: Εισάγετε έναν ακέραιο αριθμό.

en: Enter only digits separated by commas.
el: Εισάγετε μόνο ψηφία χωρισμένα με κόμματα.

en: Enter the same password as above, for verification.
el: Εισάγετε το ίδιο συνθηματικό όπως παραπάνω, για λόγους επιβεβαίωσης.

en: Enter valid e-mail addresses separated by commas.
el: Εισάγετε έγκυρες ηλ. διευθύνσεις χωρισμένες με κόμματα.

en: Example: '/about/contact/'. Make sure to have leading and trailing slashes.
el: Παράδειγμα: '/about/contact/'. Βεβαιωθείτε ότι περιέχει καθέτους στην αρχή και το τέλος.

en: Example: 'flatpages/contact_page.html'. If this isn't provided, the system will use 'flatpages/default.html'.
el: Παράδειγμα: 'flatpages/contact_page.html'. Αν δεν εισαχθεί, το σύστημα θα χρησιμοποιήσει το 'flatpages/default.html'.

en: Feb.
el: Φεβ.

en: February
el: Φεβρουάριος

en: File path
el: Τοποθεσία αρχείου

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Finnish
el: Φινλανδικά

en: Flag by %r
el: Σημείωση από %r

en: Forgotten your password?
el: Ξεχάσατε το συνθηματικό σας;

en: Forgotten your password? Enter your e-mail address below, and we'll reset your password and e-mail the new one to you.
el: Έχετε ξεχάσει το συνθηματικό σας; Εισάγετε παρακάτω την ηλεκτρονική σας διεύθυνση, και θα επαναφέρουμε το συνθηματικό σας, αποστέλλοντας το καινούριο στην ηλ. σας διεύθυνση.

en: French
el: Γαλλικά

en: Friday
el: Παρασκευή

en: German
el: Γερμανικά

en: Go
el: Μετάβαση

en: Greek
el: Ελληνικά

en: Groups
el: Ομάδες

en: Hebrew
el: Εβραϊκά

en: History
el: Ιστορικό

en: Home
el: Αρχική

en: Hungarian
el: Ουγγρικά

en: IP address
el: διεύθυνση IP

en: Icelandic
el: Ισλανδικά

en: Important dates
el: Σημαντικές ημερομηνίες

en: Integer
el: Ακέραιος

en: Invalid URL: %s
el: Μη έγκυρο URL: %s

en: Invalid comment ID
el: Μη έγκυρο ID σχολίου

en: Italian
el: Ιταλικά

en: Jan.
el: Ιάν.

en: January
el: Ιανουάριος

en: Japanese
el: Γιαπωνέζικα

en: July
el: Ιούλιος

en: June
el: Ιούνιος

en: Line breaks are not allowed here.
el: Δεν επιτρέπονται αλλαγές γραμμών εδώ.

en: Log in
el: Σύνδεση

en: Log in again
el: Σύνδεση ξανά

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: Logged out
el: Έγινε αποσύνδεση

en: Looks like your browser isn't configured to accept cookies. Please enable cookies, reload this page, and try again.
el: Από ότι φαίνεται, ο πλοηγητής σας δεν έχει ρυθμιστεί να δέχεται cookies. Παρακαλούμε ενεργοποιείστε τα cookies, φορτώστε ξανά αυτήν τη σελίδα και δοκιμάστε ξανά.

en: Lowercase letters are not allowed here.
el: Τα πεζά γράμματα δεν επιτρέπονται εδώ.

en: MONTH_DAY_FORMAT
el: j F

en: Macedonian
el: Μακεδονικά

en: Make sure your uploaded file is at least %s bytes big.
el: Βεβαιωθείτε ότι το αρχείο που στέλνετε έχει μέγεθος τουλάχιστον %s ψηφία.

en: Make sure your uploaded file is at most %s bytes big.
el: Βεβαιωθείτε ότι το αρχείο που στέλνετε έχει μέγεθος το πολύ μέχρι %s ψηφία.

en: March
el: Μάρτιος

en: May
el: Μάιος

en: Models available in the %(name)s application.
el: Διαθέσιμα μοντέλα στην εφαρμογή %(name)s.

en: Moderator deletion by %r
el: Διαγραφή συντονιστή από %r

en: Monday
el: Δευτέρα

en: My Actions
el: Οι ενέργειες μου

en: New password:
el: Νέο συνθηματικό:

en: No
el: Όχι

en: No fields changed.
el: Κανένα πεδίο δεν άλλαξε.

en: No voting for yourself
el: Δεν επιτρέπεται ψήφος για τον εαυτό σας

en: Non-numeric characters aren't allowed here.
el: Δεν επιτρέπονται μη-αριθμητικοί χαρακτήρες εδώ.

en: None available
el: Κανένα διαθέσιμο

en: Norwegian
el: Νορβηγικά

en: Nov.
el: Νοέ.

en: November
el: Νοέμβριος

en: Oct.
el: Οκτ.

en: October
el: Οκτώβριος

en: Old password:
el: Παλιό συνθηματικό:

en: One or more %(fieldname)s in %(name)s:
el: Ένα ή περισσότερα %(fieldname)s στο %(name)s:

en: One or more %(fieldname)s in %(name)s: %(obj)s
el: Ένα ή περισσότερα %(fieldname)s στο %(name)s: %(obj)s

en: One or more of the required fields wasn't submitted
el: Ένα ή περισσότερα από τα απαιτούμενα πεδία δεν έχουν υποβληθεί

en: Only POSTs are allowed
el: Επιτρέπονται μόνο POST υποβολές

en: Only alphabetical characters are allowed here.
el: Μόνο αλφαβητικοί χαρακτήρες επιτρέπονται εδώ.

en: Optional
el: Προαιρετικό

en: Order:
el: Ταξινόμηση:

en: Ordering
el: Ταξινόμηση

en: PM
el: ΜΜ

en: Page not found
el: Η σελίδα δε βρέθηκε

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Password (again)
el: Συνθηματικό (ξανά)

en: Password change
el: Αλλαγή συνθηματικού

en: Password change successful
el: Επιτυχής αλλαγή συνθηματικού

en: Password changed successfully.
el: Το συνθηματικό αλλάχτηκε με επιτυχία.

en: Password reset
el: Επαναφορά συνθηματικού

en: Password reset successful
el: Επιτυχής επαναφορά συνθηματικού

en: Password:
el: Συνθηματικό:

en: Past 7 days
el: Τελευταίες 7 ημέρες

en: Permissions
el: Δικαιώματα

en: Personal info
el: Προσωπικές πληροφορίες

en: Phone number
el: Αριθμός τηλεφώνου

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
el[0]: Παρακαλούμε διορθώστε το παρακάτω λάθος.
el[1]: Παρακαλούμε διορθώστε τα παρακάτω λάθη.

en: Please enter a correct username and password. Note that both fields are case-sensitive.
el: Παρακαλούμε εισάγετε ένα σωστό όνομα χρήστη και συνθηματικό. Να σημειωθεί ότι και τα δύο πεδία κάνουν διάκριση μεταξύ πεζών και κεφαλαίων.

en: Please enter a valid %s.
el: Παρακαλούμε εισάγετε ένα έγκυρο %s.

en: Please enter a valid IP address.
el: Παρακαλούμε εισάγετε μια έγκυρη διεύθυνση IP.

en: Please enter a valid decimal number with a whole part of at most %s digit. | Please enter a valid decimal number with a whole part of at most %s digits.
el[0]: Παρακαλούμε εισάγετε έναν έγκυρο δεκαδικό αριθμό με ακέραιο μέρος το πολύ %s ψηφίο συνολικά.
el[1]: Παρακαλούμε εισάγετε έναν έγκυρο δεκαδικό αριθμό με ακέραιο μέρος το πολύ %s ψηφία συνολικά.

en: Please enter a valid decimal number with at most %s decimal place. | Please enter a valid decimal number with at most %s decimal places.
el[0]: Παρακαλούμε εισάγετε έναν έγκυρο δεκαδικό αριθμό με το πολύ %s δεκαδική θέση.
el[1]: Παρακαλούμε εισάγετε έναν έγκυρο δεκαδικό αριθμό με το πολύ %s δεκαδικές θέσεις.

en: Please enter a valid decimal number with at most %s total digit. | Please enter a valid decimal number with at most %s total digits.
el[0]: Παρακαλούμε εισάγετε έναν έγκυρο δεκαδικό αριθμό με το πολύ %s ψηφίο συνολικά.
el[1]: Παρακαλούμε εισάγετε έναν έγκυρο δεκαδικό αριθμό με το πολύ %s ψηφία συνολικά.

en: Please enter a valid decimal number.
el: Παρακαλούμε εισάγετε έναν έγκυρο δεκαδικό αριθμό.

en: Please enter both fields or leave them both empty.
el: Παρακαλούμε συμπληρώστε και τα δύο πεδία ή αφήστε τα και τα δύο άδεια.

en: Please enter valid %(self)s IDs. The value %(value)r is invalid. | Please enter valid %(self)s IDs. The values %(value)r are invalid.
el[0]: Παρακαλούμε εισάγετε ένα έγκυρο %(self)s IDs. Η τιμή %(value)r δεν είναι έγκυρη.
el[1]: Παρακαλούμε εισάγετε ένα έγκυρο %(self)s IDs. Οι τιμές %(value)r δεν είναι έγκυρες.

en: Please enter your old password, for security's sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
el: Παρακαλούμε εισάγετε το παλιό σας συνθηματικό, για λόγους ασφάλειας, και κατόπιν εισάγετε το νέο σας συνθηματικό δύο φορές ούτως ώστε να πιστοποιήσουμε ότι το πληκτρολογήσατε σωστά.

en: Please log in again, because your session has expired. Don't worry: Your submission has been saved.
el: Παρακαλούμε συνδεθείτε εκ νέου, γιατί η συνεδρία σας έχει λήξει. Μην ανησυχείτε: Η υποβολή σας έχει αποθηκευτεί.

en: Polish
el: Πολωνικά

en: Portugese
el: Πορτογαλικά

en: Post a photo
el: Στείλτε μια φωτογραφία

en: Posted by %(user)s at %(date)s
    
    %(comment)s
    
    http://%(domain)s%(url)s
el: Σχόλιο από %(user)s στις %(date)s
    
    %(comment)s
    
    http://%(domain)s%(url)s

en: Preview comment
el: Προεπισκόπηση σχολίου

en: Ratings
el: Βαθμολογίες

en: Recent Actions
el: Πρόσφατες ενέργειες

en: Relation to parent model
el: Σχέση με το γονικό μοντέλο

en: Required
el: Απαραίτητο

en: Reset my password
el: Επαναφορά του συνθηματικού μου

en: Romanian
el: Ρουμανικά

en: Russian
el: Ρωσικά

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save and add another
el: Αποθήκευση και προσθήκη καινούριου

en: Save and continue editing
el: Αποθήκευση και συνέχεια επεξεργασίας

en: Save as new
el: Αποθήκευση ως νέο

en: Select %s
el: Επιλέξτε %s

en: Select %s to change
el: Επιλέξτε %s προς αλλαγή

en: Select a valid choice; '%(data)s' is not in %(choices)s.
el: Επιλέξτε μια έγκυρη επιλογή; Το '%(data)s' δεν είναι στα %(choices)s.

en: Separate multiple IDs with commas.
el: Ξεχωρίστε πολλαπλά ΙD με κόμματα.

en: Sept.
el: Σεπτ.

en: September
el: Σεπτέμβριος

en: Serbian
el: Σερβικά

en: Server Error <em>(500)</em>
el: Σφάλμα εξυπηρετητή <em>(500)</em>

en: Server error
el: Σφάλμα εξυπηρετητή

en: Server error (500)
el: Σφάλμα εξυπηρετητή (500)

en: Show all
el: Εμφάνιση όλων

en: Show object ID
el: Εμφάνιση ID αντικειμένου

en: Simplified Chinese
el: Απλοποιημένα Κινέζικα

en: Site administration
el: Διαχείριση του ιστότοπου

en: Slovak
el: Σλοβακικά

en: Slovenian
el: Σλοβενικά

en: Somebody tampered with the comment form (security violation)
el: Κάποιος έχει πειράξει τη φόρμα σχολιασμού (παραβίαση ασφάλειας)

en: Spanish
el: Ισπανικά

en: String (up to %(maxlength)s)
el: Συμβολοσειρά (μέχρι %(maxlength)s χαρακτήρες)

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Swedish
el: Σουηδικά

en: TIME_FORMAT
el: P

en: Tamil
el: Ταμιλικά

en: Text
el: Κείμενο

en: Thanks for spending some quality time with the Web site today.
el: Ευχαριστούμε που διαθέσατε κάποιο ποιοτικό χρόνο στον ιστότοπο σήμερα.

en: The %(name)s "%(obj)s" was added successfully.
el: Το %(name)s "%(obj)s" αποθηκεύτηκε με επιτυχία.

en: The %(name)s "%(obj)s" was added successfully. You may edit it again below.
el: Το %(name)s "%(obj)s" αποθηκεύτηκε με επιτυχία. Μπορείτε να το επεξεργαστείτε πάλι παρακάτω.

en: The %(name)s "%(obj)s" was changed successfully.
el: Το %(name)s "%(obj)s" αλλάχτηκε με επιτυχία.

en: The %(name)s "%(obj)s" was deleted successfully.
el: Το %(name)s "%(obj)s" διαγράφηκε με επιτυχία.

en: The URL %s is a broken link.
el: Το URL %s είναι χαλασμένος σύνδεσμος.

en: The format for this field is wrong.
el: Η μορφή αυτού του πεδίου είναι λανθασμένη.

en: The submitted file is empty.
el: Το αρχείο που υποβλήθηκε είναι κενό.

en: The two password fields didn't match.
el: Τα δύο πεδία συνθηματικών δεν ταιριάζουν.

en: There's been an error. It's been reported to the site administrators via e-mail and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
el: Υπήρξε ένα σφάλμα. Έχει αναφερθεί στους διαχειριστές του ιστότοπου μέσω ηλ. ταχυδρομείου και θα πρέπει να επιδιορθωθεί σύντομα. Ευχαριστούμε για την υπομονή σας.

en: This account is inactive.
el: Αυτός ο λογαριασμός είναι ανενεργός.

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with 'http://'.
el: Αυτό πρέπει να είναι ένα απόλυτο μονοπάτι (όπως παραπάνω), ή ένα πλήρες URL που αρχίζει με 'http://'.

en: This comment was flagged by %(user)s:
    
    %(text)s
el: Αυτό το σχόλιο σημειώθηκε από %(user)s
    
    %(text)s

en: This comment was posted by a sketchy user:
    
    %(text)s
el: Αυτό το σχόλιο αναρτήθηκε από έναν sketchy χρήστη:
    
    %(text)s

en: This comment was posted by a user who has posted fewer than %(count)s comment:
    
    %(text)s | This comment was posted by a user who has posted fewer than %(count)s comments:
    
    %(text)s
el[0]: Αυτό το σχόλιο έχει αναρτηθεί από ένα χρήστη με λιγότερα από %(count)s σχόλιο:
    
    %(text)s
el[1]: Αυτό το σχόλιο έχει αναρτηθεί από ένα χρήστη με λιγότερα από %(count)s σχόλια:
    
    %(text)s

en: This field cannot be null.
el: Αυτό το πεδίο δεν μπορεί να είναι κενό (null).

en: This field is invalid.
el: Αυτό το πεδίο είναι μη έγκυρο.

en: This field is required.
el: Αυτό το πεδίο είναι απαραίτητο.

en: This field must match the '%s' field.
el: Αυτό το πεδίο πρέπει να ταιριάζει με το πεδίο '%s'.

en: This month
el: Αυτόν το μήνα

en: This rating is required because you've entered at least one other rating.
el: Αυτή η βαθμολογία απαιτείται επειδή έχετε εισάγει τουλάχιστον μία ακόμη βαθμολογία.

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: '/events/search/'.
el: Αυτό πρέπει να είναι ένα απόλυτο μονοπάτι, με εξαίρεση το όνομα χώρου. Παράδειγμα: '/events/search/'.

en: This value can't be comprised solely of digits.
el: Αυτή η τιμή δεν μπορεί να αποτελείται μόνο από ψηφία.

en: This value must be an integer.
el: Αυτή η τιμή πρέπει να είναι ένας ακέραιος.

en: This value must be at least %s.
el: Αυτή η τιμή πρέπει να είναι τουλάχιστον %s.

en: This value must be between %(lower)s and %(upper)s.
el: Αυτή η τιμή πρέπει να είναι μεταξύ %(lower)s και %(upper)s.

en: This value must be either True or False.
el: Αυτή η τιμή πρέπει να είναι Αληθές ή Ψευδές.

en: This value must be no more than %s.
el: Αυτή η τιμή πρέπει να είναι το πολύ %s.

en: This value must contain only letters, numbers and underscores.
el: Αυτή η τιμή πρέπει να περιέχει μόνο γράμματα, αριθμούς και υπογεγραμμένες.

en: This value must contain only letters, numbers, underscores, dashes or slashes.
el: Αυτή η τιμή πρέπει να περιέχει μόνο γράμματα, αριθμούς, υπογεγραμμένες, παύλες ή καθέτους.

en: This year
el: Αυτόν το χρόνο

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Time
el: Ώρα

en: Time:
el: Ώρα:

en: Today
el: Σήμερα

en: Traditional Chinese
el: Παραδοσιακά Κινέζικα

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Turkish
el: Τουρκικά

en: U.S. state (two uppercase letters)
el: Πολιτεία ΗΠΑ. (δύο κεφαλαία γράμματα)

en: Ukrainian
el: Ουκρανικά

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Uppercase letters are not allowed here.
el: Τα κεφαλαία γράμματα δεν επιτρέπονται εδώ.

en: User
el: Χρήστης

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Username:
el: Όνομα χρήστη:

en: Usernames cannot contain the '@' character.
el: Τα ονόματα χρηστών δεν επιτρέπεται να περιέχουν το χαρακτήρα '@'.

en: Valid HTML is required. Specific errors are:
    %s
el: Απαιτείται έγκυρη HTML. Συγκεκριμένα σφάλματα είναι τα εξής:
    %s

en: View on site
el: Προβολή στην ιστοσελίδα

en: We're sorry, but the requested page could not be found.
el: Λυπόμαστε, αλλά η σελίδα που ζητήθηκε δε μπόρεσε να βρεθεί.

en: We've e-mailed a new password to the e-mail address you submitted. You should be receiving it shortly.
el: Ένα νέο συνθηματικό έχει αποσταλεί στην ηλεκτρονική διεύθυνση που έχετε επιλέξει. Θα πρέπει να το παραλάβετε πολύ σύντομα.

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Welcome,
el: Καλωσήρθατε,

en: Welsh
el: Ουαλικά

en: XML text
el: Κείμενο XML

en: YEAR_MONTH_FORMAT
el: F Y

en: Yes
el: Ναι

en: Yes, I'm sure
el: Ναι, είμαι βέβαιος

en: You don't have permission to edit anything.
el: Δεν έχετε δικαίωμα να επεξεργαστείτε τίποτα.

en: You may add another %s below.
el: Μπορείτε να προσθέσετε ακόμα ένα %s παρακάτω.

en: You may edit it again below.
el: Μπορείτε να το επεξεργαστείτε ξανά παρακάτω.

en: Your Web browser doesn't appear to have cookies enabled. Cookies are required for logging in.
el: Ο πλοηγητής σας δεν φαίνεται να έχει ενεργοποιημένα τα αρχεία cookie. Τα αρχεία cookie απαιτούνται για να συνδεθείτε.

en: Your e-mail address is not your username. Try '%s' instead.
el: Η ηλεκτρονική σας διεύθυνση δεν είναι το όνομα χρήστη σας. Δοκιμάστε '%s' στη θέση αυτού.

en: Your name:
el: Το όνομα σας:

en: Your password was changed.
el: Το συνθηματικό σας έχει αλλαχτεί.

en: a.m.
el: πμ.

en: action flag
el: σημαία ενέργειας

en: action time
el: ώρα ενέργειας

en: active
el: ενεργό

en: all %s
el: όλα %s

en: and
el: και

en: approved by staff
el: εγκεκριμένο από το προσωπικό

en: apr
el: Απρ

en: aug
el: Αύγ

en: change message
el: αλλαγή μηνύματος

en: codename
el: κωδικό όνομα

en: comment
el: σχόλιο

en: comments
el: σχόλια

en: content
el: περιεχόμενο

en: content type
el: τύπος περιεχομένου

en: content types
el: τύποι περιεχομένου

en: date joined
el: ημερομηνία σύνδεσης

en: date/time submitted
el: ημερομηνία/ώρα υποβολής

en: day | days
el[0]: ημέρα
el[1]: ημέρες

en: dec
el: Δεκ

en: deletion date
el: ημερομηνία διαγραφής

en: display name
el: εμφανιζόμενο όνομα

en: domain name
el: όνομα χώρου

en: e-mail address
el: ηλεκτρονική διεύθυνση

en: eight
el: οκτώ

en: enable comments
el: ενεργοποίηση σχολίων

en: expire date
el: ημερομηνία λήξης

en: feb
el: Φεβ

en: filter:
el: φίλτρο:

en: first name
el: όνομα

en: five
el: πέντε

en: flag date
el: ημερομηνία σημείωσης

en: flat page
el: απλή σελίδα

en: flat pages
el: απλές σελίδες

en: four
el: τέσσερα

en: free comment
el: ελεύθερο σχόλιο

en: free comments
el: ελεύθερα σχόλια

en: group
el: ομάδα

en: groups
el: ομάδες

en: headline
el: Επικεφαλίδα

en: hour | hours
el[0]: ώρα
el[1]: ώρες

en: ip address
el: διεύθυνση ip

en: is public
el: είναι δημόσιο

en: is removed
el: είναι διαγραμμένο

en: is valid rating
el: είναι έγκυρη βαθμολογία

en: jan
el: Ιαν

en: jul
el: Ιούλ

en: jun
el: Ιούν

en: karma score
el: σκορ κάρμα

en: karma scores
el: σκορ κάρμα

en: last login
el: τελευταία σύνδεση

en: last name
el: επώνυμο

en: log entries
el: εγγραφές καταγραφής

en: log entry
el: εγγραφή καταγραφής

en: mar
el: Μάρ

en: may
el: Μάι

en: message
el: μήνυμα

en: midnight
el: μεσάνυχτα

en: minute | minutes
el[0]: λεπτό
el[1]: λεπτά

en: model:
el: μοντέλο:

en: moderator deletion
el: διαγραφή συντονιστή

en: moderator deletions
el: διαγραφές συντονιστή

en: month | months
el[0]: μήνας
el[1]: μήνες

en: name
el: όνομα

en: nd
el: η

en: nine
el: εννιά

en: noon
el: μεσημέρι

en: nov
el: Νοέ

en: object ID
el: ID αντικειμένου

en: object id
el: id αντικειμένου

en: object repr
el: repr αντικειμένου

en: oct
el: Οκτ

en: one
el: ένα

en: p.m.
el: μμ.

en: password
el: συνθηματικό

en: permission
el: δικαίωμα

en: permissions
el: διακαιώματα

en: person's name
el: όνομα ατόμου

en: python model class name
el: όνομα python model class

en: rating #1
el: βαθμολογία #1

en: rating #2
el: βαθμολογία #2

en: rating #3
el: βαθμολογία #3

en: rating #4
el: βαθμολογία #4

en: rating #5
el: βαθμολογία #5

en: rating #6
el: βαθμολογία #6

en: rating #7
el: βαθμολογία #7

en: rating #8
el: βαθμολογία #8

en: rd
el: η

en: redirect
el: ανακατεύθυνση

en: redirect from
el: ανακατεύθυνση από

en: redirect to
el: ανακατεύθυνση προς

en: redirects
el: ανακατευθύνσεις

en: registration required
el: απαιτείται εγγραφή

en: score
el: βαθμολογία

en: score date
el: ημερομηνία βαθμολόγησης

en: sep
el: Σεπ

en: session
el: συνεδρία

en: session data
el: δεδομένα συνεδρίας

en: session key
el: κλειδί συνεδρίας

en: sessions
el: συνεδρίες

en: seven
el: εφτά

en: site
el: ιστότοπος

en: sites
el: ιστότοποι

en: six
el: έξι

en: st
el: η

en: staff status
el: Κατάσταση προσωπικού

en: superuser status
el: κατάσταση υπερχρήστη

en: tag:
el: ετικέτα:

en: template name
el: όνομα προτύπου

en: th
el: η

en: three
el: τρία

en: title
el: τίτλος

en: two
el: δύο

en: user
el: χρήστης

en: user flag
el: σημείωση χρήστη

en: user flags
el: σημειώσεις χρήστη

en: user permissions
el: δικαιώματα χρήστη

en: username
el: όνομα χρήστη

en: users
el: χρήστες

en: view:
el: προβολή:

en: week | weeks
el[0]: εβδομάδα
el[1]: εβδομάδες

en: year | years
el[0]: χρόνος
el[1]: χρόνια

en: yes,no,maybe
el: ναι,όχι,ίσως
