Django - en to os translation catalogue (161 entries)

en:  By %(filter_title)s
os: %(filter_title)s-мӕ гӕсгӕ

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
os[0]: %(count)s %(name)s ивд ӕрцыд.
os[1]: %(count)s %(name)s ивд ӕрцыдысты.

en: %(counter)s result | %(counter)s results
os[0]: %(counter)s фӕстиуӕг
os[1]: %(counter)s фӕстиуӕджы

en: %(full_result_count)s total
os: %(full_result_count)s иумӕ

en: %(name)s object with primary key %(key)r does not exist.
os: %(key)r фыццаг амонӕнимӕ %(name)s-ы объект нӕй.

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
os[0]: %(total_count)s у ӕвзӕрст
os[1]: %(total_count)s дӕр иууылдӕр сты ӕвзӕрст

en: %s administration
os: %s-ы администраци

en: (None)
os: (Никӕцы)

en: 0 of %(cnt)s selected
os: %(cnt)s-ӕй 0 у ӕвзӕрст

en: Action
os: Ми

en: Action:
os: Ми:

en: Add
os: Бафтауын

en: Add %(name)s
os: Бафтауын %(name)s

en: Add %s
os: Бафтауын %s

en: Add Another
os: Бафтауын ӕндӕр

en: Add another %(verbose_name)s
os: Бафтауын ӕндӕр %(verbose_name)s

en: Added "%(object)s".
os: Ӕфтыд ӕрцыд "%(object)s".

en: Added %(name)s "%(object)s".
os: Бафтыдта %(name)s "%(object)s".

en: All
os: Иууылдӕр

en: All dates
os: Бонтӕ иууылдӕр

en: Any date
os: Цыфӕнды бон

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
os: Ӕцӕг дӕ фӕнды %(object_name)s "%(escaped_object)s" схафын? Ацы баст иуӕгтӕ иууылдӕр хафт ӕрцӕудзысты:

en: Are you sure you want to delete the selected %(objects_name)s? All of the following objects and their related items will be deleted:
os: Ӕцӕг дӕ фӕнды ӕвзӕрст %(objects_name)s схафын? ацы объекттӕ иууылдӕр, ӕмӕ семӕ баст иуӕгтӕ хафт ӕрцӕудзысты:

en: Are you sure?
os: Ӕцӕг дӕ фӕнды?

en: Cannot delete %(name)s
os: Нӕ уайы схафын %(name)s

en: Change
os: Фӕивын

en: Change %s
os: Фӕивын %s

en: Change history: %s
os: Ивынты истори: %s

en: Change my password
os: Мӕ пароль фӕивын

en: Change password
os: Пароль фӕивын

en: Change:
os: Ивд:

en: Changed "%(object)s" - %(changes)s
os: Ивд ӕрцыд "%(object)s" - %(changes)s

en: Changed %(list)s for %(name)s "%(object)s".
os: Changed %(name)s "%(object)s"-ы %(list)s.

en: Changed %s.
os: Ивд %s.

en: Clear selection
os: Ӕвзӕрст асыгъдӕг кӕнын

en: Click here to select the objects across all pages
os: Ам ныххӕц цӕмӕй алы фарсы объекттӕ равзарын

en: Confirm password:
os: Бӕлвырд пароль:

en: Currently:
os: Нырыккон:

en: Database error
os: Бӕрӕгдоны рӕдыд

en: Date/time
os: Бон/рӕстӕг

en: Date:
os: Бон:

en: Delete
os: Схафын

en: Delete multiple objects
os: Цалдӕр объекты схафын

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
os: Схафын ӕвзӕрст %(verbose_name_plural)s

en: Delete?
os: Хъӕуы схафын?

en: Deleted "%(object)s."
os: Хафт ӕрцыд "%(object)s."

en: Deleted %(name)s "%(object)s".
os: Схафта %(name)s "%(object)s".

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would require deleting the following protected related objects:
os: %(object_name)s '%(escaped_object)s' хафын домы ацы хъахъхъӕд баст объекттӕ хафын дӕр:

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
os: %(object_name)s '%(escaped_object)s' хафыны тыххӕй баст объекттӕ дӕр хафт ӕрцӕудзысты, фӕлӕ дӕ аккаунтӕн нӕй бар ацы объекты хуызтӕ хафын:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would require deleting the following protected related objects:
os: Ӕвзӕрст %(objects_name)s хафын домы ацы хъахъхъӕд баст объекттӕ хафын дӕр:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
os: Ӕвзӕрст %(objects_name)s хафыны тыххӕй йемӕ баст объекттӕ дӕр схафт уыдзысты, фӕлӕ дӕ аккаунтӕн нӕй бар ацы объекты хуызтӕ хафын:

en: Django administration
os: Django администраци

en: Django site admin
os: Django сайты админ

en: Documentation
os: Документаци

en: Email address:
os: Email адрис:

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
os: Бафысс ног пароль архайӕг <strong>%(username)s</strong>-ӕн.

en: Enter a username and password.
os: Бафысс фӕсномыг ӕмӕ пароль.

en: Enter new password
os: Бафысс ног пароль

en: Enter the same password as above, for verification.
os: Уӕлдӕр цы пароль бафыстай, уый бафысс, цӕмӕй бӕлвырд уа.

en: Filter
os: Фӕрсудзӕн

en: First, enter a username and password. Then, you'll be able to edit more user options.
os: Фыццаг бафысс фӕсномыг ӕмӕ пароль. Стӕй дӕ бон уыдзӕн фылдӕр архайӕджы фадӕттӕ ивын.

en: Forgotten your password or username?
os: Дӕ пароль кӕнӕ дӕ фӕсномыг ферох кодтай?

en: Forgotten your password? Enter your email address below, and we'll email instructions for setting a new one.
os: Ферох дӕ ис дӕ пароль? Дӕ пароль бындӕр бафысс, ӕмӕ дӕм мах email-ӕй ног пароль сывӕрыны амынд арвитдзыстӕм.

en: Go
os: Бацӕуын

en: History
os: Истори

en: Home
os: Хӕдзар

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
os: Иуӕгтӕ хъуамӕ ӕвзӕрст уой, цӕмӕй цын исты ми бакӕнай. Ницы иуӕг ӕрцыд ивд.

en: Log in
os: Бахизын

en: Log in again
os: Ногӕй бахизын

en: Log out
os: Рахизын

en: LogEntry Object
os: ЛогыИуӕг Объект

en: Lookup
os: Акӕсын

en: Models in the %(name)s application
os: Моделтӕ %(name)s ӕфтуаны

en: My Actions
os: Фылдӕр митӕ

en: New password
os: Ног пароль

en: New password:
os: Ног пароль:

en: No
os: Нӕ

en: No action selected.
os: Ницы ми у ӕвзӕрст.

en: No fields changed.
os: Ивд бынат нӕй.

en: None
os: Никӕцы

en: None available
os: Ницы ис

en: Old password
os: Зӕронд пароль

en: Page not found
os: Фарс нӕ зыны

en: Password
os: Пароль

en: Password (again)
os: Пароль (ногӕй)

en: Password change
os: Пароль ивын

en: Password change successful
os: Пароль ивд ӕрцыд

en: Password reset
os: Пароль рацаразын

en: Password reset complete
os: Паролы ног арӕзт ӕххӕст у

en: Password reset confirmation
os: Пароль ӕвӕрыны бӕлвырдгӕнӕн

en: Password reset successful
os: Пароль ӕвӕрд ӕрцыд

en: Password reset unsuccessful
os: Пароль ӕвӕрд нӕ ӕрцыд

en: Password:
os: Пароль:

en: Past 7 days
os: Фӕстаг 7 бон

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
os[0]: Дӕ хорзӕхӕй, бындӕр цы рӕдыд ис, уый сраст кӕн.
os[1]: Дӕ хорзӕхӕй, бындӕр цы рӕдыдтытӕ ис, уыдон сраст кӕн.

en: Please enter the correct %(username)s and password for a staff account. Note that both fields may be case-sensitive.
os: Дӕ хорзӕхӕй, раст кусӕджы аккаунты %(username)s ӕмӕ пароль бафысс. Дӕ сӕры дар уый, ӕмӕ дыууӕ дӕр гӕнӕн ис стыр ӕмӕ гыццыл дамгъӕ ӕвзарой.

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
os: Дӕ хорзӕхӕй, дӕ ног пароль дыууӕ хатт бафысс, цӕмӕй мах сбӕрӕг кӕнӕм раст ӕй кӕй ныффыстай, уый.

en: Please enter your old password, for security's sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
os: Дӕ хорзӕхӕй, ӕдасдзинады тыххӕй, бафысс дӕ зӕронд пароль ӕмӕ стӕй та дыууӕ хатт дӕ нӕуӕг пароль, цӕмӕй мах сбӕлвырд кӕнӕм раст ӕй кӕй ныффыстай, уый.

en: Please go to the following page and choose a new password:
os: Дӕ хорзӕхӕй, ацу ацы фарсмӕ ӕмӕ равзар дӕ ног пароль:

en: Please log in again, because your session has expired.
os: Дӕ хорзӕхӕй, ногӕй бахиз, уымӕн ӕмӕ дӕ сессийы рӕстӕг фӕцис.

en: Recent Actions
os: Фӕстаг митӕ

en: Remove
os: Схафын

en: Remove from sorting
os: Радӕй айсын

en: Reset my password
os: Мӕ пароль ногӕй сӕвӕрын

en: Run the selected action
os: Бакӕнын ӕвзӕрст ми

en: Save
os: Нывӕрын

en: Save and add another
os: Нывӕрын ӕмӕ ног бафтауын

en: Save and continue editing
os: Нывӕрын ӕмӕ дарддӕр ивын

en: Save as new
os: Нывӕрын куыд ног

en: Search
os: Агурын

en: Select %s
os: Равзарын %s

en: Select %s to change
os: Равзарын %s ивынӕн

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
os: Равзарын %(total_count)s %(module_name)s иууылдӕр

en: Server Error <em>(500)</em>
os: Серверы Рӕдыд <em>(500)</em>

en: Server error
os: Серверы рӕдыд

en: Server error (500)
os: Серверы рӕдыд (500)

en: Show all
os: Иууылдӕр равдисын

en: Site administration
os: Сайты администраци

en: Something's wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
os: Дӕ бӕрӕгдоны цыдӕр раст ӕвӕрд нӕу. Сбӕрӕг кӕн, хъӕугӕ бӕрӕгдоны таблицӕтӕ конд кӕй сты ӕмӕ амынд архайӕгӕн бӕрӕгдон фӕрсыны бар кӕй ис, уый.

en: Sorting priority: %(priority_number)s
os: Рады приоритет: %(priority_number)s

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
os: %(count)d %(items)s хафт ӕрцыдысты.

en: Thanks for spending some quality time with the Web site today.
os: Бузныг дӕ рӕстӕг абон ацы веб сайтимӕ кӕй арвыстай.

en: Thanks for using our site!
os: Бузныг нӕ сайтӕй нын кӕй пайда кӕныс!

en: The %(name)s "%(obj)s" was added successfully.
os: %(name)s "%(obj)s" ӕфтыд ӕрцыд.

en: The %(name)s "%(obj)s" was added successfully. You may add another %(name)s below.
os: %(name)s "%(obj)s" ӕфтыд ӕрцыд. Дӕ бон у ӕндӕр %(name)s бындӕр бафтауын.

en: The %(name)s "%(obj)s" was added successfully. You may edit it again below.
os: %(name)s "%(obj)s" ӕфтыд ӕрцыд. Дӕ бон у бындӕр та йӕ ивай.

en: The %(name)s "%(obj)s" was changed successfully.
os: %(name)s "%(obj)s" ивд ӕрцыд.

en: The %(name)s "%(obj)s" was changed successfully. You may add another %(name)s below.
os: %(name)s "%(obj)s" ивд ӕрцыд. Дӕ бон у ӕндӕр %(name)s бындӕр бафтауын.

en: The %(name)s "%(obj)s" was changed successfully. You may edit it again below.
os: %(name)s "%(obj)s" ивд ӕрцыд. Дӕ бон у бындӕ ӕй ногӕй ивай.

en: The %(name)s "%(obj)s" was deleted successfully.
os: %(name)s "%(obj)s" хафт ӕрцыд.

en: The %(site_name)s team
os: %(site_name)s-ы бал

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
os: Парол ӕвӕрыны ӕрвитӕн раст нӕ уыд. Уӕццӕгӕн уый тыххӕй, ӕмӕ нырид пайдагонд ӕрцыд. Дӕ хорзӕхӕй, ӕрдом ног пароль ӕвӕрын.

en: There's been an error. It's been reported to the site administrators via email and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
os: Рӕдыд разынд. Уый тыххӕй сайты администратормӕ электрон фыстӕг ӕрвыст ӕрцыд ӕмӕ йӕ тагъд сраст кӕндзысты. Бузныг кӕй лӕууыс.

en: This month
os: Ацы мӕй

en: This object doesn't have a change history. It probably wasn't added via this admin site.
os: Ацы объектӕн ивдтыты истори нӕй. Уӕццӕгӕн ацы админӕй ӕфтыд нӕ уыд.

en: This year
os: Ацы аз

en: Time:
os: Рӕстӕг:

en: Today
os: Абон

en: Toggle sorting
os: Рад аивын

en: Unknown
os: Ӕнӕбӕрӕг

en: Unknown content
os: Ӕнӕбӕрӕг мидис

en: User
os: Архайӕг

en: View on site
os: Сайты фенын

en: We're sorry, but the requested page could not be found.
os: Хатыр, фӕлӕ домд фарс нӕ зыны.

en: We've emailed you instructions for setting your password to the email address you submitted. You should be receiving it shortly.
os: Мах ды цы электрон адрис бацамыдтай, уырдӕм арвыстам дӕ пароль сӕвӕрыны тыххӕй амынд. Тагъд ӕй хъуамӕ айсай.

en: Welcome,
os: Ӕгас цу,

en: Yes
os: О

en: Yes, I'm sure
os: О, ӕцӕг мӕ фӕнды

en: You don't have permission to edit anything.
os: Нӕй дын бар исты ивын.

en: You're receiving this email because you requested a password reset for your user account at %(site_name)s.
os: Ды райстай ацы фыстӕг, уымӕн ӕмӕ %(site_name)s-ы дӕ архайӕджы аккаунтӕн пароль сӕвӕрын ӕрдомдтай.

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
os: Дӕ пароль ӕвӕрд ӕрцыд. Дӕ бон у дарддӕр ацӕуын ӕмӕ бахизын.

en: Your password was changed.
os: Дӕ пароль ивд ӕрцыд.

en: Your username, in case you've forgotten:
os: Дӕ фӕсномыг, кӕд дӕ ферох ис:

en: action flag
os: мийы флаг

en: action time
os: мийы рӕстӕг

en: and
os: ӕмӕ

en: change message
os: фыстӕг фӕивын

en: log entries
os: логы иуӕгтӕ

en: log entry
os: логы иуӕг

en: object id
os: объекты бӕрӕггӕнӕн

en: object repr
os: объекты хуыз
